laptop

www.n11.com bunu düşündüm ama önerilere açığım. bütçe 2500. bu bütçeye daha iyisi olur mu? oyun oynanacak.( bunun ekran kartı 840m) stabil olsun sorun yaratmasın istiyoruz bir de. var mıdır bir tavsiyeniz?

asus n56vz

  • ikametsiz  (13.06.14 15:10:41)
oyun oynanacaksa
www.monsternotebook.com.tr

  • kyha  (13.06.14 15:16:27)
bunu alma kesinlikle. monster'ın özellikleri fiyatına göre çok iyi ama ben monster tavsiye etmiyorum. başka öneri istersen

www.hepsiburada.com
  • zombie0  (13.06.14 15:25:38)
@zombie niye almyayım, monsterı niye tavsiye etmiyorsunuz? edit:bir de hepsiburada gittigidiyordan almaya oldum olası mesafeliyim. yani ne gibi sıkıntılar olabilir?

  • brkhntr  (13.06.14 15:43:58 ~ 15:47:19)
monster firması clevo veya compal firmalarının ürettiği cihazlara sadece marka basarak satış yapıyor. görünürde parçalar çok taşaklı ama ince detaylara girdiğinde kullanılan anakart ve malzeme kalitesinin iyi olduğunu düşünmüyorum. casper'da zamanında çok yapardı bunu. işlemci, ekran kartı on numara olurdu anakarta bakardın quanta marka aşırı adi bir şey çıkardı. yani işlemci, ekran kartı tarzı bileşenler ne kadar önemliyse buzdağının görünmeyen kısmı olan anakart, kasa ve kullanılan malzemeler de bilgisayar ömrü açısından o kadar önemlidir. msi önerdim çünkü donanım üreten bir firma ve donanım üreticileri arasında en hatrı sayılır firmalardan birisi. yani bu da laptopta kullanılan malzemenin kaliteli olduğu anlamına geliyor. ayrıca verdiğim linki incelersen klavyesi bile steelseries. ben kaliteli malım diye bağırıyor alıcıya.

  • zombie0  (13.06.14 16:59:33 ~ 17:03:03)
direk casperla açıklaman gerçekten ikna edici oldu :) ama hepsiburada, bi sıkıntı olur mu garanti açısından fln? ilgi için teşekkürler bu arada.

  • brkhntr  (13.06.14 17:58:04 ~ 17:58:19)
garantiyle sitenin alakası yok ki. öyle bir durumda garantiyle kim ilgileniyorsa ona yolluyorsun makineyi zaten. 2 defa laptop aldım o siteden birini anneme birini babama, garantilik bi durum olmadı henüz. alışveriş konusunda hiç sıkıntı yaşamadım ve ertesi gün elimde oldu makine.

  • zombie0  (13.06.14 18:11:30)
lenovo ya da dell'lere bakabilirsin. asus da iyi ama bu gonderdigin modelin islemcisi u serisi, batarya suresi uzun sursun diye dusuk voltajli calistiriyorlar. i7 4700-800-900 olan islemcili notebooklara bak derim.

su notebooklara bak derim,

www.vatanbilgisayar.com

  • ubi dubium ibi libertas  (15.06.14 00:47:03)
@zombie0 macbook quanta, toshiba compal üretimi.

tabi aynı kalitede olacaklar diye bir şey yok aynı firma üretiyor diye.
  • toua tokuchi  (15.06.14 00:54:21)
ubinin önerdiği cihazlar işine yaramaz arkadaşın ekran kartları iyi değil.
@toua anlatmak istediğim barebone olayı

  • zombie0  (15.06.14 01:19:56)
@zombie, ben optimum cihaz icin bir arastirma yapmadim, lakin 17.3 inclik (msi) gemi gibi bir cihazi da ileri surmek pek mantikli gelmedi. ayrica onerdigin cihazda i5 islemci var, 2600lira verip de boyle bir islemciyi almak bence sacmalik.

  • ubi dubium ibi libertas  (15.06.14 01:33:45)
ya adam büyük olmasın demiyor ki. sorunsuz oyun oynamak istiyor. okuduğunu anlamıyor musun? işlemciyle oyun arasında nasıl bir bağlantı kurdun da i5 4200h sana saçma geldi? adam oyun oynuycam diyor oynayacağı oyundan kastı feysbuk oyunları değil. bf,crysis tarzı sağlam oyunları oynayacak belli. sen gidip gt serisi ekran kartlı makine öneriyon.

  • zombie0  (15.06.14 01:46:21)
işlemcinin ekran kartını dar boğaza sokmadığı sürece oyun performansına etkisi çok değil işin aslına bakarsanız, hatta işlemciden kısıp ekran kartına abanmak oyun sistemi toplarken gayet mantıklı hamledir.

hatta biraz eski tarihli olsa da konu hakkında

www.pclabs.com.tr
  • kyha  (15.06.14 02:16:29)
bunu anlatmaya çalışıyorum ben de. bütçe 5000-6000 lira olur gidip hem sağlam ekran kartlı hem i7 işlemcili makine alırsın ama 2500 liraya bahsettiğin şekilde bulabileceğin makineler monster olur casper olur. ne kadar ekmek o kadar köfte. senin önerdiğin makinelerle oyun oynanmaz mı oynanır ama nasıl oynanır? düşük grafik detaylarıyla oynanır. adam oyuncu notbuku istiyor. kaldı ki senin beğenmediğin işlemci gayet klas bir işlemcidir.

  • zombie0  (15.06.14 04:52:01)
düşük ekran kartı yerine i5 işlemci tercih etmek daha mantıklı dx 12 çıktığında işlemcinin o kadar da önemi kalmayacak ama o yaygınlaşana kadar uzun bir zaman geçebilir.

  • toua tokuchi  (19.06.14 11:40:24)