ingiltere vizesi ve çalışma izni

selamlar,

2008 yılında 3 aylık bir süre ile londra'da dil okuluna gitmiştim. herhangi bir sorun olmadan, hatta vize tarihimden önce dönüş yapmıştım. o zaman öğrenciydim, fakat şimdi mezun durumundayım ve askerliğimi yaptım (bağlayıcı sebep olarak görünüyordu hatırladığım kadarı ile) bu sefer en az 6 ay kalmak ve dil okuluna gitmek istiyorum.

gittiğim zaman okula çok gitmedim, devamsızlık oranım baya bir yüksekti yani. acaba bu olumsuz bir etki uyandırır mı ?

vize alma olasılığım ilk gidişime göre daha mı riskli ?

son olarak çalışma izni verilmiyormu artık ?

merhaba!

2008deki devamsızlıklarınız olumsuz etki uyandırmaz.
gerekli evraklarınızda sorun olmadığı sürece sıkıntısız şekilde alırsınız vizenizi.

6 aya kadar olan kurslar için eskisi gibi "student visitor" olarak başvuruluyor. 11aya kadar olanlar için ise "extended student visitor" olarak başvuruluyor. bu ikisinin tek farkı vize ücreti diye biliyorum.

ingilterede çalışma izni, öğrenci vizelerinde artık sadece devlet destekli okullara devam etmeniz durumunda ve ekstra başka şartlara da bağlı olarak veriliyor.
yani sizin durumunuzda çalışma izniniz olmayacak.
  • icemint  (13.06.14 09:57:44)