Western Digital External Harddisk Adaptör (Elektrik) Sorunu

Aylardır kullandığım Western Digital My Book Essential 640 Gb'lık external harddiskim, bilgisayara format attıktan sonra çalışmaz oldu.. İşyerime getirdim; burada da 500GB lık My Book Office versiyonu var.. İşyerimdeki harddiskin yerine evden getirdiğimi taktım, çalıştı.. İşyerindeki harddisk 12v ile çalışıyor.. Sorun 9v luk adaptördeymiş.. Bu evden getirdiğim harddisk 12v ile çalışıyor.. Gittim karaköyden yeni bir 9v luk adaptör aldım, sorun hala devam ediyor.. Sorduğum herkes 9v ile çalışan bir alete 12v takmanın zararlı olacağı görüşünde..

E o zaman ne yapmalı? 9v kullanamıyorum; aletin ışığı yanıyor ama güç yetmiyor belli ki! 12v takınca çatır çatır çalışıyor.. Bir de internette bu sorunu araştırırken gördüğüm bir şey vardı; bilgisayardaki 2 usb girişini tek bir usb çıkışına çeviren bir şey.. Bu yarar sağlar mı? Bilgisayardan harddisk için alınan elektirik gücünü arttırır mı?

Teşekkürler..

volt değil de amper olmasın meseleniz? iki adaptör arasındaki amper farkına bakın. 9v sabit kalsın amperi arttırın. fazla volt iyi bir şey değil ama fazla amperden zarar gelmez.

  • dehri  (17.06.09 13:43:46)