Ada'da ev kiralamak?

Taşınacağım bu yaz. Ev bakarken dedim ki adaya mı taşınsam, işim zaten kabataş sahilde. Ne diyorsunuz? Yol çok yorar mı? Düzgün bir eve ne kadar kira öderim?

kışın vapurlar iptal oluyor, aklında olsun

  • la noix  (12.06.14 23:02:27)
Ya ne kadar ödersin bilmiyorum ama nolur taşın. Allahım dünyanın en güzel şeyi olsa gerek sonbaharı, kışı adada yaşamak! Taşınırsan kasımda beni rakı-balığa çağır.

  • buff  (12.06.14 23:03:02)
İptal olacak bir gün iki gün değil mi? Uzun süreli olmaz herhalde?

  • Aerdem  (12.06.14 23:03:12)
o 1-2 gün işe gitmemek senin ya da patronun için sorun olmazsa taşın tabi

  • la noix  (12.06.14 23:04:20)
adada yaşanmaz aga.

  • oğlum çok zor lan  (12.06.14 23:08:26)
Neden aga?

  • Aerdem  (12.06.14 23:09:39)
arabaya atlayıp bir yere gezeyim gideyim desen, sıkıntı. Vapur yolu gözleyip duracaksın. Ben rahat edemem şahsen. Çok bağlayıcı duruyor. Genç işi değil :D

  • oğlum çok zor lan  (12.06.14 23:13:14)
Ruhum yaşlı benim. Nefret ederim arabayla gezmekten :)

  • Aerdem  (12.06.14 23:14:17)
vallahi, öyle güzel fikir ki abi... böyle bir imkanın varsa kesin taşın. her şey çok durağan gelir adada, şehre geçip gitmek de bir acayip gelir. böyle bir bağlanma, bir kopma falan... sırf romantik insan toplarsın etrafına.

  • helios  (12.06.14 23:42:10)
Benim de ileri dönük planlarımda adada yaşamak var, durma yap derim.

  • blossom  (12.06.14 23:52:59)
aynı şeyi bugün ev arkadaşımla konuştuk. iptal durumlarını bilemiyorum da, mavi marmara'nın oldukça sık seferleri var

  • gmzo  (12.06.14 23:55:23)
bizim burada yazici var. her gun yarislar baslamadan buyukada'dan buraya (burasi dedigim kabatas'tan sonra trafige gore min. 15dk) geliyor. yine bizim bir abi var emekli olduktan sonra oraya tasindi. o da usenmeden hemen hemen her gun geliyor. yalnizca yazlari orada gecirenler de oluyor. mesela iki arkadasin aileden evi var orada, onlar oyle yapiyorlar. yasanir yani. kisin konser-mac donusu falan sikinti olabilir. vapurlar 11'e kadardi kisin (diger ulasim yontemlerini bilmiyorum). bir de tatillerde gereksiz bir kalabalik oluyor. ama ona da katlanilir. benim imkanim olsa bir saniye durmazdim.

e: depremi sittir et. olunce olmus olacaksin. o sirada bunu dusunecek firsatin olmaz. bir de gecen sene bizim yazici sabah gelmisti. aksam vapurlar iptal olmustu. donememisti, kalacak yer ariyordu. bu gibi durumlari da hesaba katmak gerek. ben kendi penceremden bakinca deniz taksisi pahali diye binemezdim. kisin ya bir arkadasta kalirdim ya da annemlerde. yazin o kadar sorun olmaz yine sokaklarda halledilir bir sekilde de kisin bir kapi sart.
  • John Finn  (13.06.14 02:21:21 ~ 19:01:58)
sık hastalanıyorsan mantıklı olmaz. adada tam teşekküllü bir hastane yok.

  • s e ff a f  (13.06.14 11:28:37)
kalbin git diyorsa git, gitme diyen beynini sikiyi. kalbin mutlu olunca 10 sene sonra keşke demezsin en azından. önce dene baktın olmadı kiracı olduktan istanbuldaki tüm evler senin

  • seferyan  (13.06.14 14:40:40)
senelik kiralarsan bilidigim kadariyla oldukca makul bi kira verirsin.
sessiz sakin (gerci yazin baya kalabalik olur ama yine de trafik yok, onun sakinligi olur) yesillikler icinde huzurlu bir yasam surersin. ama gece hayatin varsa biraz zor. son vapur gece 12de mi, 1de mi ne. yani surekli vapura bagimli olmak sana zor gelmiyosa bence guzel fikir.

  • lamartin  (13.06.14 16:54:02)
vapurlar iptal olmuyor kış tarifesine geçiyor.
adadaki evlerin hepsinde doğalgaz yok, ozellikle eski yapılmış evlerde. ısınma konusuna dikkat edin elektrikli sobaya kalmayın.
heybeli buyukada yaz kıs yasayan nufusu fazla olan adalardan.

gece geç donme durumlarında ise en kotu deniz taksisi kullanabilirsin. kısın bildiğim kadarıyla 11'e kalmadan bitiyordu vapurlar.
tabi bir de motorlar var bundan ayrı.

seni en cok etkileyecek şey hava muhalefetinden dolayı iptal olan seferler. olur da eve donemedigin bir durum olursa ana karada kalabilecek bir kapın olsun.
  • nwnd  (13.06.14 17:00:53)
Beklenen istanbul depremi vardı? onu düşünddün mü?

  • titiraprap  (13.06.14 17:04:18)
Adada ne olacak ki depremde? İstanbul'da her yer perişan olur.

  • Aerdem  (13.06.14 19:34:19)
Fay direkt adalar fayi ya o acidan soylediler zannnederim.

  • elmali kurabiye  (13.06.14 20:06:07)