Forex'te kaldiracsiz oluyor mu?

Forex islem yaparken kaldirac kullanmak zorunda miyiz? Diyelim 100 dolarim var kaldiracsiz direk 100 dolarla islem yapabilir miyim?

Yaparsın.

  • mylord  (12.06.14 23:12:07)
yaparsın da niye yapacaksın?

mantığını anlat, yanlışın var gibi.
  • [silinmiş]  (12.06.14 23:14:43)
@douchebag kaldirac istemememin nedeni zarar tutari teminat tutarina ulastigi zaman pozisyon kapaniyor elde 0 kaliyor. Benim anladigim bu. Obur turlu kurda dusus olsa da ben yukselecegini bekliyorsam yukselene kadar pozisyonu kapatmam diye dusundum. Yanlisim mi var?

  • delifaruk  (12.06.14 23:31:46 ~ 09.02.15 22:16:14)
yükselecek beklentin varsa bu beklentini kaldıraç etkisi kadar kazanca çeviriyorsun. kaldıraçlı oyna, paranın tamamıyla oynama daha iyi bir yöntem. yoksa 100 doları 200 tl'den alıp 201 tl'ye satmakla para kazanamazsın.

ayrıca stop loss koymazsan forexte çok zarar edersin.
  • [silinmiş]  (12.06.14 23:36:04)
mantıgın dogru aslında ama komisyonlar çok yüksek kalır o zaman kara gecemezsin.

1000 tl varsa 100 tl ile düşük kaldıraçka gir 1 e 40 1 e 30 gibi.

Stop loss konusu da aslında tartışmslı. Önemli bir veriden önce stop loss koymaksaçma çünkü öyle sert hareket olurki illa stop larsın.

Büyük veri öncesi pozisyona girmeyip , veri sonrası sert harekey sonrası girmek daha iyi
  • spy of soul  (12.06.14 23:56:13)
Stop loss olayini ogrendim simdi. Ama bana stoploss olayi o kadar da hayat kurtarici bir sey gibi gelmedi. Yani eldekini sifirlamamak icin iyi birsey gozukuyor ama sadece eldekini tamamen kaybetme zamanini biraz uzatacak bir sey mantiga vurunca. An itibariyle zarardaysam da durumun tersine donme beklentisi icersindeyimdir o halde stoploss'u sinira cok yakin tutmaliyim. O zaman da cok hayat kurtarici bir sey degil ama yine de bunu kullanmak farz gozukuyor sinira yakinda olsa.

  • delifaruk  (13.06.14 00:06:51 ~ 09.02.15 22:17:19)