yumurtanın üstünde kabuk oluşması

az önce yumurta haşlarken kabuk oluştu. 2. haşlayışım bu daha, kötü bi deneyim oldu. saate bakmayı unutmuşum kafama göre kapattım ocağı. bu kabuk niye oluştu yav en nefret ettiğim şey. bundan sonra ne yapiyim da bu kabuk oluşmasın?

sen ve yumurtaların :D nasıl kabuk, ne kabuğu? yumurtanın kabuğundan başka bir kabuk de mi? caps koy bakalım allahaşkına senin şu yumurtalara :D

  • kerbeee  (12.06.14 02:11:58)
abi yumurtaları yedim ya :D bu dış kabuğu soyuyorum içinde zarımsı böyle ince şeffaf bi kabuk oluşmuş onu nasıl engelleyebilirim

  • fuerteventura  (12.06.14 02:14:20)
engelleyemezsin, o yumurtanın kendi zarı. kabuğu soyarken o da çıkar,çıkmazsa elinle çıkaracaksın işte.

  • kerbeee  (12.06.14 02:16:42)
ya elimle çıkardım da yumurtalar paramparça oldu bi de elime bulaştı engelleyebilseydik iyiydi

  • fuerteventura  (12.06.14 02:19:02)
(bkz: yumurta zarı)

  • o da olur  (12.06.14 02:21:13)
onun için sana bir taktik vereyim, yumurtayı haşlayınca üstünü kısmını düzgün şekilde soy o zarı çıkar (oradaki bölüm kolay çıkar) aynı şekilde alt kısmına aynı işlemi yap (altındaki de kolay çıkar) üst kısım çıkmasa bile dert etme alt kesin çıkar sonra yumurtanın içine üfle böyle balon şişirir gibi var gücünle üfle sonra çıtır çıtır soy.

  • exodia  (12.06.14 03:12:43)
www.hepsiburada.com
bundan sonra sorunsuz pişirirsin...

  • ucan spagetticanavari  (12.06.14 03:38:35)
yahu bu şehir yaşamı, paket yiyecekler süper marketler ne yaptı bu nesle böyle. yiyeceğinden bu kadar kopuk bir nesil hiç olmamıştı.

  • warrior princess  (12.06.14 09:07:11)
kabuk:)

ya arkadaşım, haşlamayı yeni öğreniyorsunuz da, yeme işine de mi yeni başladınız?
"kabuk oluştu" bir nedir yani?

wp+1
  • icemint  (12.06.14 09:15:14 ~ 09:15:28)