suriyeli dilencilere para veriyor musunuz?

ben vermiyorum açıkçası.

ben para vermeyi geçtim bana dokunduklarında kendimi klorağa basasım geliyor.

eksisozluk.com
  • camiroquay  (11.06.14 12:34:02)
Dilenene para vermem

  • cecilia  (11.06.14 12:36:25)
Dilenene para vermem +1

  • Idonthaveausername  (11.06.14 12:39:04)
para vermiyorum kesinlikle. ama çocuklarına çok acıyorum hiçbirinin ayakkabısı yok. yalın ayak koşturuyorlar, gelene geçene sarılıp bırakmıyorlar, yollara atlıyorlar. anneleri babaları dönüp bakmıyor bile, çocuğa araba mı çarpacak umurlarında değil. birisi alıp götürse umurlarında değil. nefret ediyorum. gerçi çocukları bu şekilde kullanan herkesten nefret ediyorum. niye bazı ülkenin insanlarında çocuk kıymeti yok acaba? türkiyede'de böyle. o kadar utanıyorum ki böyle bir ülkede yaşadığım için. hiç haketmiyorum ben böyle bir ülkede yaşamayı. o kadar kıymetsiz ki bu ülkede çocuk anne olma hakkım elimden alındı. çünkü ben biliyorum ki ben ne kadar korusam kollasam da çocuğumun kıymeti bilinmeyecek bu ülkede.

  • rock n roll  (11.06.14 12:39:45)
bazen veriyorum. ama suriyeli muriyeli diye ayırt etmiyorum, dış görünüşüne, kıyafetine bakmıyorum. "ben dilenmediğime, o dilendiğine göre, demek ki ben ondan daha iyi şartlardayım, öyleyse onun bende hakkı olma ihtimali var" düşüncesiyle veriyorum.

  • nereye bu gidis  (11.06.14 12:43:59)
dilenene para vermem +1 daha

  • jamiro  (11.06.14 12:47:48)
Ben de vermiyorum. Ne suriyelisine ne de 3-5 yaşlarındaki bacak kadar çocuklara. Alışacaklar duruma sonra büyüdüklerinde de dilenmeye devam edicekler. Onların çocukları da. Böyle devam edicek. Bir de yerli versiyonları en az 6-7 çocuk doğuruyor.

  • ontheroad  (11.06.14 12:48:47)
dilenciye para vermiyorum. hadi yerlilere alıştık da suriyeli dilenci olayı mültecileri sınıra yakın bir yerde toplayıp, onlara prefabrike konutlar yapıp, orada bakmak yerine yurdun 4 bir yanına salan beceriksiz hükümetin ayıbıdır.

  • nawar  (11.06.14 12:54:10 ~ 13:22:15)
dilenciye para vermiyorum. hele hele benden daha sağlıklı olanlarına acımıyorum bile.

  • amelie poulain  (11.06.14 12:57:16)
hayir.

  • exlibris  (11.06.14 13:16:14)
hayır, vermiyorum. hatta verenlere bu iğrenç ve pis kokulu çarkı devam ettirdiği için sinirleniyorum. gerçek bir evsiz onlar gibi dilenmez. gider simit satar yine geçinmeye çalışır.

  • lesmiserables  (11.06.14 13:19:43)
vermiyorum. diğer dilencilere de vermiyorum.

  • gogu delen adam  (11.06.14 13:21:04)
uyruklarına bakmaksızın herhangi dilenciye para vermiyorum.

  • xenophobe  (11.06.14 13:23:10)
bazen...

  • o da olur  (11.06.14 13:35:42)
gelirken bana mı sordu?
ben paramı çalışarak kazandım, o paramı kazanmak için ne yaptı?

kesinlikle hayır. milleti farketmez el açana para vermem.
  • bira sisesi kapagi  (11.06.14 13:43:28)
otobüste dağıtılan keklerden verdim çocuklarına

  • baal  (11.06.14 14:07:04)
nein

  • japon askeri  (11.06.14 14:13:16)
vermiyorum. gecenlerde eminönünden 3-4 kardes tramvaya bindiler.kızın biri geldi yanıma oturdu kafamı cevirmemle kafasındaki bitler mi dersin,aura gibi etrafını sarmış korkunc kokumu dersin,kendimi tramvayın en arka kısmına zor attım. sultanahmette indiler. bu konuda ne dusunecegimi nasıl hissedecegimi sasirmıs durumdayım acıkcası.

  • slalom  (11.06.14 15:09:15)
Vermiyorum

  • basond  (11.06.14 15:18:20)