Mide yanması , süt ilişkisi?

2 aydır mısır gevreği ve süt ikilisi ile kahvaltı yapıyorum.
Şişkinlik yapıyordu.

son birkaç gündür yanma var ama geceleri oluyor.
sabah içtiğim sütün gece etki etmesi mümkün mü?
bu mide yanmasını süte bağlanabilir mi?

not: son günlerde uyku problemleri de yaşıyorum, mide yanması ile alakalı değil. uykusuzluk da mideyi etkiler mi?

akşam geç yemek yeme, gün içinde bol su iç, günde bi madensuyu da iyi gider bide düzenli sıç

  • camasirsuyu  (11.06.14 00:35:44)
Süt, yetişkinler tarafından hazmedilebilen bir gıda değil. O nedenle normal.

  • angelus  (11.06.14 00:42:55)
Uykusuzluk mu stres mi?

  • Lim5  (11.06.14 01:33:15)
uykusuzluk mideyi etkiler bence tabi ama süt berbat birşey, o ayrı. kim icat etmiş ve içilmesini gerekli/zorunlu görmüşse yatacak yeri yok.

  • kerbeee  (11.06.14 01:35:21)
bir de laktozsuz süt deneyin.

  • ruh i tibbiye  (11.06.14 01:37:34)
@camasirsuyu akşam en geç 6'da yiyorum yemeği, günde en az 2 litre su içiyorum.

@Lim5 bilmiyorum valla.

@ruh i tibbiye hocam laktozsuz süt pahalı ise maalesef alamam bunu, ama bu derdime çare olur sanırım, teşekkürler.
  • livaneli kadir  (13.06.14 00:00:44)
normal sütten 5-10 kuruş fazlası pahalı sayılmaz sanırım :)

pınar ve sek laktozsuz süt yapıyor. içimde yapmış galiba.
  • ruh i tibbiye  (13.06.14 11:48:50 ~ 11:49:35)