(istanbul) bildiğiniz düzgün muhitleri paylaşabilir misiniz?

tek başıma yaşayacağım bir kiralık daire bakıyorum şu aralar istanbul'un iki yakasında da (eminönünde çalıştığım için yakın olması açısından beşiktaş, beyoğlu, üsküdar, kadıköy bölgelerine öncelik veriyorum)

arama yaparken hep ilçe ve semt adlarından gidiyorum, fakat çıkan sonuçların çoğu zaman mahallesinin/muhitinin adını, yerini bilmiyorum, kestiremiyorum.

belirttiğim bölgelerde yaşadığınız/tecrübe ettiğiniz/bildiğiniz düzgün, yaşanılası mahalleleri/muhitleri ararken yardımcı olması açısından paylaşabilir misiniz? teşekkür ediyorum şimdiden.

f/p olarak değerlendirirsem salacak, harem tarafını öneririm. burdan 3 dakikada üsküdar iskelesine ve marmaraya ulaşabiliyorsun. aile mahallesi. kadıköye 10 dk.

keyif için değerlendirirsem fulya yada kadıköy derim. bunları açıklamaya gerek yok...
  • a darkness coming  (10.06.14 23:55:49)
anadolu yakasinda acibadem der cekilirim kenara

  • exlibris  (10.06.14 23:57:58)
acıbadem'de teyzelerim oturuyor, hem çok sakin hem de vapur ve metrobüse yakın. fulya da iyidir ayrıca.

  • baba jo  (11.06.14 00:05:44)
ortaköy, tam bir aile ve öğrenci semti.

her türlü dükkan, banka, eczane vs var. günün her saati açık yemek yiyecek yer bulabilirsin. merkezi olduğu için ulaşımı çok kolay.

günün her saatinde dışarı çıkabilirsin, ulaşım bulabilirsin. güvenli.

tek dezavantajı yaz aylarında sahilden ulaşımın zor olması. ortaköylüler de sahil yolunu pek kullanmaz zaten.
  • mea maxima culpa  (11.06.14 01:08:18)
Fenerbahçe, Kalamış.
Fiyat belirtmemişsin ayrıca.

  • sutlu nescafe  (11.06.14 09:06:15)
acıbadem hırsız dolu, arkadaşımın 2.kattaki evi 2 defa soyuldu. mekan iyidir ama hırsızlar kol geziyor. ataşehir düşünebilirsin.

  • zenlaid  (11.06.14 10:40:41)