İstanbulda ev alınacak yer kalmamış

Selam duyurucular,

İstanbul avrupa yakasında ev almayı düşünüyoruz. Bi miktar bütçemiz de var. Daha doğrusu var diye biliyorduk taki gerçekleri görene kadar.

1+0 evler 300 bin lira ne demek yahu. Nerde bu emlak balonu, her gün de çerez gibi satıyorlar.

Örnek: imgur.com

56 metrekare eve 315 bin istemiş. Yahu 56 metrekare eve 315 bin veren var mı be?

Soru ise şu: Avrupa yakasından nerde konut almalı. Semt belirtmeyi düşünmüyorum ama her ihtimale karşı pendik tuzla önerileri gelmesin diye :) Bakırköy zeytinburnu, başakşehir, merter, falan olabilir. Yeni bina olsun. Yatırım değil oturum amaçlı.

Bakırköy zeytinburnu, başakşehir, merter, falan olabilir. Yeni bina olsun.

diyorsan eğer 300.000-350.000 i peşin yanında olacak sonrası Allah kerim. Ne kadar kredi çekebilirsen..

Merterde yaşıyorum.

Beylikdüzünden güzel ev alırsın ama 300.000 e
  • basond  (10.06.14 23:51:01 ~ 23:51:25)
hem fiyatlara söylenmişsin hem de merkezden ev arıyorsun o nasıl olacak ki?
merkezde ki evler için o fiyatlar eve göre kelepir bile sayılabilir.

Mesela bakırköyde 315 kağıda ev bulsan o bina 20+ yaşa sahiptir konumunuda baz alırsak.

senin durumuna en uygun yer fiyat&performans olarak ya bahçeşehir ya da beylikdüzü.
  • Sskywalkeremre  (10.06.14 23:52:04 ~ 23:52:33)
beylikdüzünde diğer yerlere göre daha uygun evler var.

  • sta  (10.06.14 23:52:16)
bizim de elimizde 160 nakitimiz vardı. Biz de sizin gibi bahçelievler bakırköy falan dedik, bildiğimiz alıştığımız çevre olduğu için. Ve sonunda avcılardan ev aldık. İstanbulda binalar çok eksi, ve fiyatlar inanılmaz uçuk

  • metehan01  (10.06.14 23:54:32)
bayrampaşa yıldırımda diktikleri binada evlere 800 bın istiyorlar. 450 bın ıstıyorlar. sende benım gibi yap beykente git. hatta doğa panaroma evlerine bi bak.

  • tadutadu  (10.06.14 23:56:42)
go başakşehir go.

  • a darkness coming  (10.06.14 23:57:13)
Patlayacak birkaç yıl bekle bence.

  • loralynn  (11.06.14 00:00:36)
şişli'de 300 bin liraya 3+1 bile bulursun zorlasan. yeni bina olmaz ama başakşehir'de oturup da istanbul'da yaşıyorum diyemezsin.

  • baba jo  (11.06.14 00:12:09 ~ 00:12:58)
Dostlar her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Cevaplarınız değerli.

Konut aramaya başlayınca piyasası ne hale gelmiş yeni yeni görüyorum o yüzden şaşırmıyor değilim. Bi eve 600 bin verirsin vermesine eğer saydığım yerlerde, 3+1 ve 10.kat güvenli bi sitede olursa. Ama 2+1 giriş kat 75 m^2 eve 600 bin verilmez diye düşünüyorum. Artık farklı alternatiflere yönelme vakti gelmiş sanırım. Başakşehir ve beylikdüzü taraflarına bakacağım.

Ayrıca şişli'yi de takibe aldım. Eski ev olmasın diye biraz ısrarcıyız bu konuda ama bakalım yine de .
  • gkn  (11.06.14 00:15:37)
beylikdüzü'ne gel aga.

  • oğlum çok zor lan  (11.06.14 00:35:52)