[]

kedimde pire var galiba napacam lan!

Şimdi arkadaşım kedinin tüyleri arasında gezen böcek gördü yakalayamadık hemen tüylerinin arasına kaçtı aldık hemen banyoya yıkadık hatta şampuanla! Ama sonra kuruladıktan sonra baktık hala var çok degil gibi ama bi böcek var veterineri aradım yarın ilk iş gidicem ama korkum ev yönünden ne olur pire yumurtladıysa napacam çarşafımı yıkadım yerleri sildim banyp yaptım limon kabugu kaynatıp evin her yerine sıktım çıldıracam kediyide sevemiyorum huylanıyorum salonda bi başına takılıyor üzülürüyorum yalnız miyavliyor öneriler neler kedinin icabına vet bakar evi ne yapcam
 
hiç bir şey. kedim 10 kere pire taşıdı eve, hayvanda olan insana geçmiyor. ense damlası yani dış parazit ilacı yapacaklar kediye, o mahlukat da kediden beslenemeyince konak bulamayınca ölücek. ölü böcek kalıntılarını da normal çamaşırları makinaya atıp kurtulduk. 5-10 liraya lastik bir pire tasması alırsınız bir daha gelmez.


  • alice practice  (10.06.14 22:51:48) 
Onun icin ozel sampuan var diye biliyorum, petshopa gidip sorun.

edit: Kedi nasil yikanir ki?
  • delifaruk  (10.06.14 22:52:02 ~ 22:52:41) 
size pire geçmez korkmayın. umarım bebe şampuanıyla yıkamışınızdır. yazık hayvana. yıkamayla eğer çok pireliyse hepsi ölmez. çok detaylı yıkasanız ve üç beş dk kediyi öyle bekletseniz köpüklü yine tamamının ölmediğini görürsünüz. ölüleri de üstünde kalır. sirke felan sakın sürmeyin pireler ondan kaçıp bu sefer eve sıçrar. bırakın kalsın ölmez bi günde kediden yarın aşılarını eksikse yaptırmaya başlayın. ilaç alın sıkın. dikkat edin ilacı yalamaması lazım.


  • eskidim  (10.06.14 22:53:13) 
Bittir o. Pire zor gozukur.


  • ibomiu  (11.06.14 00:14:38) 
kediye dış parazit ve garanti olsun diye pire tasması takarsın, bir süre evi bol bol süpürüp eşyaları makinada yıkarsan sorun kalmaz kedi piresi insana geçmez, eğer çok kedi yoksa evde ve uzuuuun süre kedinde pire yoksa bir şey olmaz korkma.


  • exodia  (11.06.14 00:33:49) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.