Kiracılık Hakkında Hukuki Bir Soru

Merhabalar,

Bizim 3 kişi olarak hepimizin imzasını içeren bir kira kontratımız var. Sözleşme gereğince sözleşme bitmeden 1 ay önceden çıkacağımızı haber vermek zorundayız. Ancak aramın da pek iyi olmadığı 2 uyuz arkadaşım tembellik edip emlakçıya gitmeye üşeniyor. Bildiğiniz gibi 2 imza (çoğunluk imza) sahibi kişiler bunu gidip yazılı olarak haber vermeli. Emlakçımız ve ev sahibimiz puşt yani anlayış gibi bir mevzu olamıyor. Sonuç olarak:

Bu iki tembel gerizekalı yüzünden 1 ay fazladan kira ödemeye niyetli değilim. Tek başıma yazılı bir şey bıraksam emlakçıya, sözleşmeden çıkmış olur muyum? Sonuçta sözleşmeye yapışacak değil ya bunlar yüzünden bana. Bırakalım o dangozlar gitsin yalvarsın di mi?

Acil yardımlarınızı bekler, saygılarımı sunarım.

noterden halloluyorsa daha iyi olabilir, sözleşmeden çıkmak istediğine dair. ev sahibine de verirsin, ben çıkıyorum sözleşmeden diye. oluyor mu acab böyle öğrenmek lazım.

  • kerbeee  (10.06.14 01:48:45)
@kerbeee noter iyi fikir. teşekkür ederim. onu araştırmaya başlayayım.

  • tuzumkuru  (10.06.14 02:00:05)