İzmir'de nerede yaşamalı?

Merhaba Arkadaşlar,

İzmir'de iş buldum.2 hafta içinde taşınacağım. Bayraklı tower ın arkasında ofis hemen. Aslında İzmirde büyüdüm ama bayraklıdan sonrasına(karşıyaka, bostanlı fln) pek aşina değilim. Yeni mezun olarak çok iyi maaşta almayacağım başlangıçta. 1750 fln.
Sizce uygun fiyata, ofise ulaşımı kolay, güvenli, az biraz merkezi nerede ev aramalıyım??
Tek başıma kalırım diye düşünüyorum ama şartlar ev arkadaşı aramaya itebilir.
Tavsiyelerinize ihtiyacım var...
2-3 hafta içinde bulmam gerek.

Teşekkürler!!!

ozkanlar iyi bence ya da bayrakli

  • inevitable loser  (09.06.14 21:07:09)
bornova-özkanlar öğrenciler çok olduğundan kiralar hep uçuk görünüyor.
alaybey istasyon taraflarında 600-650 ye vasatın birazcık üstünde evler var.
Fakat bayraklıyı bilmiyorum :( Neresinde kalınır ki?
  • kismisolungac  (09.06.14 21:18:49)
özkanlarda filan kira çok verirsin bornova dışına çık. hatayda küçük evler var. metro da var. bence böyle bir yol dene. bornovada 7-800'den ucuz ev bulamazsın.

  • ben smyrna  (09.06.14 21:19:44)
bostanlı demirköprü diye ara. bi de karşıyaka çarşı içinde güzel ucuz küçük evler var.

  • ben smyrna  (09.06.14 21:20:24)
alaybey istasyon tarafları iyi olabilir,özkanlarda kiralar çok yüksek

  • texaco  (09.06.14 21:23:29)
işyerine yakın olarak karşıyaka-bostanlı-bornova-özkanlar yaşanabilir yerler.Bayraklıya bulaşma bie.

  • fikox  (09.06.14 22:06:15)
metro üzerinden düşünürsek karşıyakada;

alaybey iyi, kiralar normal, evler eski, istasyon var, çarşıya-sahile yakın.

bostanlı iyi, evler pahalı ve kısmen eski/yeni, en yakın durak nergiz durağı, o da uzak gelebilir.

nergiz olabilir, istasyon var, göçmen mahallesi, çok içlerine gitmezsen sıkıntı yok. evler daha yeni, kiralar daha normal. çarşısı-marketi vs süper.

bostanlının demirköprü tarafında istasyon var, koniçivalar da var, evler yeni ve ucuz. ama evden-işe harici birşey yapamazsın aracın yoksa.

aksoy mahalle olarak iyi, evler eski, hem de pahalı sayılır. istasyon direkt yok, yürümen lazım.

bahriye üçok iyi, evler fena değil, kiralar yüksek kaçıyor, çarşıya yakın, istasyon yakın.

bahçelievler iyi, evler normal, kiralar daha uygun. istasyona yürümen lazım.

aklıma şimdilik gelen mahalleler-semtler bunlar. bana fiyat/performans olarak nergiz uygun gibi geldi senin için. ama yazdıktan sonra baktım da haritadan o bayraklı tower a metro var mıymış asfdadsgf bi sürü de yazdım yaa :D
  • kerbeee  (09.06.14 22:37:52)
kesinlikle karşıyaka içinde oturmalısın, atakent mesela?

  • ao12  (09.06.14 22:42:28)
çok teşekkürler cevaplar cidden epey yardım etti en azından bir fikir edinmeme :)
@kerbeee süpersin:) ofis salhane durağına yakın. geldiğimde ayrıntılı bakıcam o istasyon hizasına artık. nergizdeki evler cidden daha yeni görünüyor.

  • kismisolungac  (09.06.14 23:46:02)