Diyetisyen tavsiyesi var mi?

Uydurmasyon olmayan isini iyi yapan bir diyetisyen tavsiye edebilir misiniz kilo alma diyeti icin? Uygun fiyat olsa iyi olur. Bir tanesiyle gidip gorustum ama bana profesyonel gelmedi konusunca. Paramiz bosa gitmesin yani..

Yok mu bilen?

  • delifaruk  (10.06.14 08:52:32)
endokrinoloji uzmanına görününüz.
tektikleriniz yapılsın. fizyolojik bir sıkıntı olup olmadığı görülsün. o zaten yönlendirecektir sizi, eksik fazla çıkan bir şeyler olursa.

diyetisyene ihtiyacınız yok. (şimdi sinirlenenler olacak ama, üzgünüm)
size sizin maksimum yarım günlük araştırma ile bulamayacağınız hiçbir şey söyleyemez diyetisyen.
ama şu olur, "her hafta gideceğim, mahcup olmayayım" diye ya da "bu kadar para verdim, dediklerini yapayım" diye düşünecekseniz ancak o durumda bir olumlu etkisi olabilir diyetisyene gitmenin.

onun haricinde, sağlıklı bir insanın kilo vermek için de kilo almak için de neler yapması gerektiği bellidir. nettir.
sorarsanız da yardımcı oluruz. kendiniz de araştırıp bulabilirsiniz.
  • icemint  (10.06.14 08:58:26)
@icemint cok arastirdim ama pek birsey bulamiyorum. Daha once bunun icin tahliller yaptirmistim kan, idrar, diski, rontgen vs hicbir problem cikmadi. Arastiriyorum ama kuruyemis yiyin falan hep ayni seyler, ise yaramiyor yani. Hem ne kadar kuruyemis yiyebilirsinki? Biryerden sonra midesini bulandiriyor insanin.

  • delifaruk  (10.06.14 09:22:41)
Protein ağırlıklı beslenin, zeytinyağı gibi faydalı yağları tüketin, sebze yiyin, ağırlık çalışın. Karbonhidratla kilo almaya çalışmayın obez olursunuz, kas kütlenizi artırın. Teknik olarak her insan yapabilir bunu.

  • angelus  (10.06.14 09:26:33)
bir düzen oturtmanız ve sürekliliğini sağlamanız gerekli.
ne yediğinizin farkında olmalısınız.
öncelikle işlenmiş gıdaları mümkün olduğunca çıkartın hayatınızdan.
asitli içecek tüketiyorsanız, acilen bırakın.
bol su için.
her öğününüzde tabağınızda net protein kaynakları ve zeytinyağlı sebze yemekleri olsun. yoğurt, kefir, peynir çeşitleri, bakliyatlar, badem, fındık, fıstık, ceviz ile de öğünlerinizi çeşitlendirip süsleyin.

yediklerinizi takip edin, yazın, hesaplayın.
bu hesaplama olayı elbette şart değil ama şu açıdan önemli: hem daha hakim olmaya başlayacaksınız, neyin içinde ne var, ne kaç kalori vs. gibisinden hem de diyelim bir gün yeterli protein ya da enerji alamadınız belli sebepten, hemen ertesi gün bunu kompanse edersiniz farkındalığınız olursa. böylece toplamda dengeyi sağlamış olursunuz.

egzersizi ve günlük net 7 saat uykuyu da ihmal etmeyin elbette.
  • icemint  (10.06.14 09:50:29)