en sevdiğim pantolonum

çok severek aldığım ama boyu uzun geldiği için 2 hafta önce terziye yaptırdığım bir kot pantolonum var. kırmızı. çok cici. ancak bu sabah terzideki işlemden sonra ilk kez giydim ve bir terzi gerçeğiyle daha karşı karşıya kaldım. kısa olmuş! kısa converse ile giyecektim ama iyice saçma bir görüntü olacağı için spor ayakkabıyla giydim, onda bile baya oturduğum zaman o iğrenç "pantolon arası bilek görüntüsü" ortaya çıkıyor. çok sevmiştim bu pantolunu ya, napayım ki ben şimdi? resmen içime oturdu, çok üzgünüm.

benimde bi eşofmanım o halde daha hiç giymeden terziye kurban gitmişti kaç sene geçti üzerinden hala ana avrat sövüyorum her giydiğimde

  • Sskywalkeremre  (09.06.14 10:14:50)
belki paça içinde pay birakmıştır. 1cm de olsa başka bir terzide uzattırabilirsin?

  • kırmızıkaşekaban  (09.06.14 10:16:54)
yok bırakmamış öyle bir pay falan. en en fazla yarım cm daha uzayabilir ama o zaman da dikişler çok salak görünür ve zaten kat izi de olur açılıp geri yapılınca.

@hernezıkkımsa, ama o kapriler de çok çirkin oluyor ya, kapriye karşıyım :(
  • letheavendangered  (09.06.14 10:18:04 ~ 10:18:41)
iyicene kestirip bermuda yaptırırsın en olmadı.

  • innerbliss  (09.06.14 10:18:17)
arda turan sıtayla dolaşsan olmaaz mı? çok mu kötü ? fotoş yok mu bi görek?

  • Sskywalkeremre  (09.06.14 10:20:51)
otururken böyle
imgur.com

  • letheavendangered  (09.06.14 10:24:18 ~ 10:24:42)
kötü durmuyor ki bence. bu sene bilek üstü pantolonlar moda hem. babetle, toms, vans, superga tarzı ayakkabılarla ya da kısa converse ile çok da tatlı durur.

yalnız bu boğazlı ayakkabılarla çok korkunç durmuş, söylemeden edemiyciim.
  • bol kepce  (09.06.14 10:30:20 ~ 10:30:43)
boğazlı tercih etmemin sebebi, ayaktayken zaten yığılmış gibi durduğu için kısa olduğunun belli olmaması. oturunca da kimse görmüyor zaten burada masanın arkasında kaldığım için. ama kısa converse giyseydim ayaktayken de pantolonun kısalığı belli olacaktı. ama zaten artık giyemem bunu böyle :(

  • letheavendangered  (09.06.14 10:41:25)
Kötü durmuyor giyin böyle. Olmasını istediğiniz modelden daha iyi olmuş hatta ama ayakkabı dandik duruyor onunla giymeyin.

  • angelus  (09.06.14 10:51:32)
belden biraz daha asagi indirsen olmaz mi, dusuk bel tarzi?

  • crucio  (09.06.14 10:53:53)
@crucio, yok o zaman da ağ kısmı apaçi gibi oluyor.

  • letheavendangered  (09.06.14 10:55:04)
bu sene hafif kısa paçalar moda zaten. altına converse değil de (bu desenden olmamak koşuluyla) bowsandsequins.com bu modelde ayakkabılar giyebilirsiniz. Kırmızı altına gri renk güzel gidebilir mesela. bkz. www.hm.com

  • pokerface  (09.06.14 10:58:49)
aynısı bir kere başıma gelmişti. nereden aldığına bağlı olarak iade birimi hiç bakmıyor olabilir nasıl geri döndüğüne. bedenini değiştiricem diye iade edip, gidip tekrar aynısını al :) yaptım, pişman değilim.

  • dzingis  (09.06.14 11:01:02 ~ 11:02:01)
@dzingis, hollandadan almıştım, iade etmem imkansız.

  • letheavendangered  (09.06.14 11:02:56)
@yesilimtrak, ben de o anda çok fazla pantolon paçası falan yaptırmıştım, o yüzden deneyemedim hepsini tek tek. ama o yaptırdıklarımdan bir tanesi hala çok uzun - öyle uzun ki topuklu giydiğimde bile ayakkabının altına giriyor, birisi normal ama bir tanesini henüz denemedim. umarım o da rezil olmamıştır.

  • letheavendangered  (09.06.14 11:16:43)
ben olsam arkadaşların dediği gibi vans, keds, babet vs bir ayakkabıyla giyerdim,
bir de paçasını bir kez dışa doğru kıvırıp ütü basarsan o zaman daha iyi durur çünkü şu anki haliyle bilek üstü pantolon olmadığı, kısa geldiği belli oluyor. onu kamufle edersin en azından.

  • lily briscoe  (09.06.14 11:23:44)
bir de anlamadığım bu nasıl terzi?
nasıl hepsini farklı boy yapabiliyor?
ya terzideyken ölçü aldırman ya da evde kendin işaretleyip öyle götürmen lazımdı, kendisi kafasına göre mi yaptı?
  • lily briscoe  (09.06.14 11:25:59)
@lili briscoe, terzi ölçüyü kendisi aldı. ama bu sonuca nasıl ulaştık inan benim de bir fikim yok.

  • letheavendangered  (09.06.14 11:30:17)
şort yaptır evet. olmadı bana ver :)

  • [silinmiş]  (09.06.14 11:52:25)
Bence de kötü durmuyor.

  • immortal  (09.06.14 13:04:56)
terzi eğer kesmek yerine fazlalıkları içe bükmüş ise yeniden yaptırabilirsiniz paçayı. geçmiş olsun.

  • zenlaid  (09.06.14 14:45:26)