yaka mikrofonu

iç mekanlarda röportaj için kullanılacak yaka mikrofonu almayı düşünmekteyim. aşağıdaki linkteki tarzda bildiğiniz veya kullandığınız bir ürün var mı acaba?

www.mydukkan.com

Sennheiser EW 122 G3 kullandım. Çok başarılı. Fiyatı biraz pahalı olduğu için seçeneklere eklenmez sanırım ama aşağıdaki ürünü ise test etmenizi öneririm. İç mekanda işinizi fazlası ile görür diye düşünüyorum.

www.istanbulhifi.net
  • dumurzade  (09.06.14 09:52:43)
Sennheiser EW 122 G3 performans olarak eminim çok iyidir. fakat etiket olarak 1350 TL çok fazla. diğer linkini verdiğiniz ürünü test ettiğiniz mi peki? birde bilginiz varsa dlsr üstü bir shutgun mikrofon düşüncem var. kısaca bir röportaj için ne gerekiyorsa alacağım yavaş yavaş. ışıklandırma konusunda da yardıma ihtiyacım var. bu konular hakkında bilginiz varsa sizinle konuşmak isterim.

  • zam sampiyonu domates  (09.06.14 13:45:37)
ROOF R-720'yi kullanmadım ama kısa dahi olsa test etmiştim. Kapalı mekanda iş görür ama açık alanda emin olamadım. Zira sadece kapalı alanda test ettim. Fiyat / performans olarak kullanıcısını üzmeyeceğini düşündüğünm için test edin dedim. :)

Shotgun mikrofon dipsiz bir kuyu. Alternatifi çok fazla. Her markanın bir birine yakın modelleri var. Yalnız kullanan arkadaşlarıma danışırım, varsa tavsiyelerini yazarım. Ama hangi modeli alırsanız alın empedansı yüksek bir model almanızı öneririm.

Işıkları da danışırım.
  • dumurzade  (10.06.14 00:42:50 ~ 00:43:03)