Boğulma korkusu (mu)

berberde oluyor en sık.
kafa yıkamak için o lavaboya eğildiğimde, eleman musluğu açıp kafamı yıkamaya başladığı an fenalık basıyor. kalkıp kaçasım geliyor, anlatabileceğim bir duygu değil.

benzer sebeplerden iyi yüzüyor olmama rağmen pek derin de dalamıyorum.

ne ayak bu ya, böyle bişiyin tedavisi olur mu

burnunda herhangi bi sorun var mı?

  • rapon  (07.06.14 22:22:52)
(bkz: berberin kafayı lavaboya eğdirdiği an)

tedavisi olur. dinamik psikoterapi. bi de, birayı azalt biraz.
  • compadrito  (07.06.14 22:23:51)
şerrefsizim bendede oluyor ve örümcek akrep gibi şeylerden başka hiç bişeyden korkmam, sudan yüksekten denizden havadan karadan. ama hakkaten afakanlar basıyor beni. boğulacak gibi oluyorum, klostrofobikte değilim.

  • killerbee  (07.06.14 22:27:01)
yıkatma sen de, zaten ne idüğü belirsiz şampuan kullanıyorlar.

  • titiraprap  (07.06.14 22:38:25)
@rapon, burunda sorun vardı. deviasyon oldum, büyük ölçüde atlattıysam da sinüzit kaynaklı tıkanmalar sürüyor

  • kamera motor  (07.06.14 22:39:55)
+100000000000000000000000000000000000000000

ulan ne oldu diye soruyor birde lavuk nefes alamıyorum ağız burun su içinde nasıl nefes alacam bende nefesimi tutuyorum öne eğdiğinde. fakat en büyük sıkıntı şu ki berbereler erkekleri neden domaltarak yıkıyor anlamıyorum acilen bayan kuaförlerinde olduğu gibi arkaya yaslayarak yıkatmalı sisteme geçmeliler.
  • mrthany  (07.06.14 22:43:29)
@kamera motor

o boğulma hissini veren etkenlerden biri de bu işte
  • rapon  (07.06.14 22:45:48)
@rapon, ya bu felaket bir his. yıkama bittikten yarım saat sonra bile kendime gelemiyorum. ağlama hissi oluşuyor ağlamasam da, ben hiçbir şeyde böyle kötü olmuyorum.

  • kamera motor  (07.06.14 22:49:17)
derdin ne de yıkatıyon o zaman hacı ağbiy? yıkama bilâder! diyemiyon nu berbere?

  • compadrito  (07.06.14 23:06:11)
berber eve uzak, kıllı kıllı gezmek fitil ediyor diye yıkatıyorum mecbur

  • kamera motor  (07.06.14 23:06:52)
uzak olsa da çok mühim olmayan bi tshirt giy fönle temizlesin saç artıklarını. evde temiz temiz yıkan

  • rapon  (07.06.14 23:08:46 ~ 23:10:03)
kıllı fitil, o histen daha az kötü. bende de var kıllı fitil ama dayanıyom.
söyle berbere, boynuna o elastik tuvalet kağıdı gibi zamazingodan sarsın, içine kıl kaçmasın, bitince de iy fırçalasın ve yıkamasın sonunda.

kıla fitil oluyon, lavaboda boğulacak gibi oluyon, uzak berberleri bulup seçiyon, sen nası poroplem bi adamsın, hacı ağbiy yav!
  • compadrito  (07.06.14 23:11:59)
burundan nefes alma, dudaklarını o şeklinde aşağı doğru eğ ve uzat ve buradan nefes al. berber başlığı çıkartıp hortumu ağzına dayamadığı sürece su yutman mümkün değil.

  • cal suna bi duduk  (08.06.14 02:09:04)