3. Havalimanı, İsim Tahmininiz?

" bence şu olur, ama ben şunu isterim " şeklinde yazarsanız sevinirim.
buyrun;

mevlana koyarlar, bana kalsa istanbul havalimanı olsun.

  • veridis quo  (07.06.14 18:59:53 ~ 19:00:20)
yine yavuz gibi bi isim verecekler. ve hatta arttırıyorum eğer tamamlandığında rte emekli falan olursa rte olarak değiştirelim diyecekler.

ben havalimanının olmasını direk istemiyorum. havalimanı ayağına anasını siktiler ortalığın.
  • nodrap  (07.06.14 19:00:08)
Din adamı ya da padişah ismi koyarlar.

O projenin durdurulup tekrardan bölgenin yesillilendirilmesini istiyorum. Adı da orman olsun.
  • nawar  (07.06.14 19:02:30)
Padişah, hükümdar ismi olur. Vecihi, mevlana ikilisi guzel.

  • Lim5  (07.06.14 19:17:49)
"Kuzi keri airport" malum çözüm süreci sonuçta...

  • umarsizca umarim  (07.06.14 19:19:17)
Amerikanin jfk'i var bizim niye rte'miz olmasin diyip koyacaklar gulsek mi aglasak mi bilemicez amk.

  • ozymandias10  (07.06.14 19:19:26)
vecihi hürkuş olmalı

  • efrasiyab87  (07.06.14 19:20:06)
Atatürk havalimanı kapatılacağından mütevellit şuan 3. olarak adlandırdığımız açıldıktan sonra aslında 2. olacak olan havalimanının ismi bence Atatürk havalimanı olmalıdır.

  • karsinin aksisi  (07.06.14 20:25:26)
hazerfen ahmet çelebi veya lagri hasan çelebi olabilir. vecihi hürkuş da makbuldür. gökyüzü ile havacılıkla doğrudan ilgili bir adamın ismi en mantıklısıdır. gerçi hazerfen ile lagri evliya çelebiden başka yerde geçmiyor. seyahatten yola çıkarsak evliya çelebi de olabilir. :)

  • kallesnikof  (07.06.14 20:46:35)
RTE

  • compadrito  (07.06.14 20:52:50)
hayır işin kötüsü RTE yapacak olurlarsa ve bu protesto edilirse, biraz absürt bir görüntü oluşacak. yani mevcut başbakanın adı havalimanına verilmesin diye eylem düzenlenmesi benim için anlaşılabilir bir şey. hiç sevmediğim, yüzlerce hatta binlerce insanın dolaylı yoldan katili olmuş birinin adının ülkenin en önemli merkezlerinden birinde sonsuza dek yaşamasını istemem.

ama garip olur lan cidden. akp'li olsam çok sinirlenirdim. havalimanına isim verilmesin diye eylem mi yapılır yani. ama olmasın işte RTE ne yav. üniversite müniversite açsınlar ona versinler. gerçi var zaten di mi? yani o tarz bi şeylere verilsin o adamın adı illa verilecekse. ülkenin havalimanına başbakan ismi verilmemeli. kılıçdaroğlu da olsa verilmemeli.

atatürk de garip geliyor zaten bana ya neyse.
  • pescador  (07.06.14 21:13:23)
rte olmaz bence ya. o kadar da değil.

kanuni sultan süleyman olabilir.
  • baldur  (07.06.14 21:15:33)
rte havalimanı olma ihtimali yüksek.yada osmanlıyı hatırlacak bişeyler koyarlar.

  • yekzeq  (07.06.14 21:17:12)
Alanın isminin Vecihi Hürkuş olması için düzenlenen ve uzun süredir oy toplanmasına devam eden bir kampanya var. Şahsen havacılık konusunda çığır açmış bir insanın adının konmasının en doğrusu olduğuna inanıyorum. Buradan destekleyebilir ve takip edebilirsiniz.

www.tayyarecivecihi.com
www.facebook.com
  • druid  (17.07.14 15:50:46)