uçak için online check-in yaptım, bundan sonraki süreci anlatır mısınız?

havaalanına gidip online check-in bankosunda işlemimi yaptırıcam, peki uçak biletimi oradan mı alacağım? valizimi vericem galiba oraya. mobil biniş kartı diye bir şey varmış. of ne karışık.

ben şu an sadece online check-in'den yer seçtim o kadar. hani biletim?? sırasıyla anlatır mısınız? ilk kez bineceğim, bilmiyorum hiç.

alzheimer'lı babanneye anlatır gibi anlatmak gerekirse.

1. bilet satın alma
2. online checkin
3. uçuşa 24 veya 48 saat kala mobil biniş kartı basımı
eğer 3'ü yapamadıysan havalimanında kkiosk'lar var oradan bastırabilirsin
4. güvenlik kontrolü
5. bavul teslimi ve yapılmadıysa check in
6. yurtdışı çıkış harcı ödeme
7. pasaport kontrol
8. duty free'den alışveriş
9. uçak kapısına gidiş
10. uçağa biniş
  • mayeskuel  (07.06.14 14:40:21)
normal kontuarlara gideceksin, eğer online checkinler için özel bir kontuar açmışlarsa oraya gir daha az sıra olur. bagajını verince sana biniş kartını verecekler. başka birşey yok.

  • tembel sinefil  (07.06.14 14:42:03)
biniş kartı dedikleri koltuk numaran ve uçağa biniş kapısının numarası yazan biletin.

  • japon askeri  (07.06.14 14:47:46 ~ 14:47:58)
Karmasiklastirmaya gerek yok. Havaalanina gidince kullandigin havayolu sirketinin yerine gideceksin(kontuar dedikleri), kimlik isteyecekler vereceksin, o sirada online check in yaptigini zaten calisan kisi bilgisayardan gorecek, sen de belirtebilirsin yaptim diye. Valizini vereceksin, sana binis kartini verecek, iyi ucuslar dileyecek. Bu kadar.

  • mukrime  (07.06.14 15:53:40)