[]

Anneme tansiyon aleti almak istiyorum

Fakat bu konuda bilgim yok. Dijitallerin sağlıklı ölçüm yapmadığını söyleyenler var. Evde kendi başına tansiyonunu ölçebilsin istiyorum. Var mıdır tavsiyesi olan? Braun iyi midir?
 
Omron marka iyidir. Bir de bilekten değil, koldan ölçülen bir dijital model alın. Mesela;

webdenal.s3.amazonaws.com
  • marcelle  (07.06.14 11:07:50) 
Bence evde kendi basina tansiyonunu olcemesin. Cunku insanlar bunu yapabildiklerinde hayatlarini bu 2 sayiya bagliyorlar ve surec terse islemeye basliyor yani ilk once olcuyorlar cikan sonuca gore iyi veya kotu hissediyorlar.


  • sos fistik olsun mu  (07.06.14 11:07:56) 
Omron iyi. Koldan ölçenini hastanede de kullanıyorlar.


  • sutlu nescafe  (07.06.14 11:11:36) 
çok mecburiyet yoksa almayın. çünkü insanlar olumsuz etkileniyomuş çok hassaslaşıyomuş evhama kapılıyolarmış. almayın bence. fakat hipertansiyon hastasıysa onu bilemem. çok geçmiş olsun.


  • tutun kolonyasi  (07.06.14 11:29:05) 
Omron al, koldan ölçen al ve hergün aynı saatte, mümkünse sağ koldan, en az 5 dakika oturarak dinlenmiş olarak, kolu masaya uzatılmış olarak ve tansiyon aleti kalb hizasında olacak şekilde, aynı açlık tokluk durumunda ve aynı duygudurumunda en az 15 gün süreyle ve ara vermeden tansiyonunu ölçsün/ölçün.

duygudurumundan kasıt, kakara kikiri sonrası, üzüntü sonrası, heyecanlı haber, sevinçli haber/konuşma/münakaşa/atışma gibi durumlar olmadan ölçülmesi lâzım.

sabah kalkınca aynı saatte en az 15 gün süreyle ölçüp, hem büyük hem küçük tansiyonu bir kağıda yazıp sonra da doktoruna göstersin. 120 / 80, 135 / 85, 141 / 92 gibi rakamlar yazacak yani. yanına tarih ve saatlerini de yazsın.

doktorun gözleri yaşarır bu manzarayı görünce.

haa, bi de, tansiyon kontrolü şart hocam. ölçmediğin şeyi kontrol edemezsin.
  • compadrito  (07.06.14 15:37:32 ~ 15:38:53) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.