ilaçlamadan sonra evde böcek çıktı

Selam tatlımslar

apartman yönetiminin zorunlu tutması ile her daire ilaçlama yaptırdı. benim evimde ilaçlama öncesinde hiç böcek görmemiştim. ancak ilaçlamadan sonra, iki gece önce evde ufak bir hamam böceği (daha doğrusu kalorifer böceği diyeceğimiz türden) gördüm. dün gece de ufak diyemeyeceğim boyutlarda bir örümcek.

bunun sebebi ne olabilir arkadaş delirecem. acaba evde daha önceden de böcek vardı da ilaçlamadan sonra can havliyle ortalığa mı saçtılar? yoksa nedir yani

ya ulan kaçtılar da bende de ilaçlama yapıldı. gebersin pezevenkler ya. hanım görecek diye götüm atıyor. cehennem olur hanımın böcek korkusundan o ev.

  • teritori  (06.06.14 09:59:30)
ha profesyonel bir firmaya evi ilaçlattık ama sen yine de raid kapsül koy diyorsun :(

  • teritori  (06.06.14 10:11:03)
üst katlardaysan alttakiler geliyor işte, sıkıntı yapacak birşey yok. biz en üst katta oturuyoruz 3 yıldır, her yıl aynı terane. milletin evinde ne kadar bok püsür varsa bizim evde toplaşıyor. ama biz hiç canlısını bulmadık şimdiye dek. bize geldikleri an ölmüş oluyorlar, ebedi istirahatgahları bizim ev :/

  • kerbeee  (06.06.14 10:20:41)
@kerbee, sizin ev cennetse demek ki ^_^

  • headredhead  (06.06.14 10:29:59)
@headredhead asfsdfas yaa sorma :D ya böcekçi adamın bize söylediği şu, bunlar öleceklerini anlayıp kaçarken dişiler yumurtalarını attıra attıra kaçıyormuş ve yumurtladıktan sonra ölüyorlarmış. artık nefesi nereye kadar yeterse :D bizde iki tane sırt üstü ölmüş bulmuştu, yumurtlayıp ölmüş olduklarına kanaat getirdi ve etrafını-heryeri daha da bir ilaçladı yumurtalara karşı :/

  • kerbeee  (06.06.14 10:58:56)
apartman boşluğuna kaçanlar geliyor bir de ilaçlamadan sonra yumurtadan çıkanlar oluyor.

ben güzel bir ilaç bulmuştum bunun için. adını bilemiyorum ama şimdi. pembe bir kutusu vardı, epeyce fazla gitmişti. sulandırıp dış kapı eşiğine, pervaz kenarlarına, banyo havalandırma penceresinin çevresine sıkıyordum. gelen giden olmazdı.

ondan önce de aktarlarda satılan beyaz bir toz vardı onu kullanırdım. eve giren olsa bile en fazla 50 cm kadar gidebiliyordu.

şimdi tesbih ağacının tohumunu ezip sulandırıyorum. bu hem öldürmüyor hem uzak tutuyor.

İzmir'e gelişleri nato üssünün gelmesiyle başladığı için bizim amerikan böceği dediğimiz kalorifer böcekleri bir sefer ilaçlamayla ölmüyorlar. İlaçlar yumurtalara işlemediği için yumurtadan çıkma sürelerini bilip o aralıkta ilaçlanması lazım.
  • hayat aklini konusacak bir filozof uret  (06.06.14 11:22:50 ~ 12:09:17)
valla hamamböceğinin çaresi varmış ama kalorifer böceği için "evi sat git" diyorlar :( onların ilaçlaması da farklı oluyormuş zaten. evin ortasına buhar çıkaran bir alet koyup buharlı ilaç yapıyorlarmış. ben gerçekten çok korktuğum için kompedanı oldum artık bu işin ama izmir berbat tabi böcek konusunda o ayrı :(

  • kerbeee  (06.06.14 11:33:40)
@kerbee, buhar filan kim dediyse seni yemiş. İlaçlama özel ilgi alanımdır d:

Kalorifer böcekleri için 10-15 günlük aralıklarda yapılacak 3 en fazla 4 ilaçlama yeterlidir.
  • hayat aklini konusacak bir filozof uret  (06.06.14 11:50:14)
evde canlı böcek gördüyseniz bence direkt o ilaçlama firmasını arayın size bir daha gelsinler.

  • SiyamkedisiZorro  (06.06.14 12:10:58)
tamam iste terk ediyorlar olay mahallini.

  • exlibris  (06.06.14 13:10:07)