Yurtiçi kargo yoldaki kargonun teslim birimi düzeltmesini niye yapamıyor?

Merhaba,

Dün yollanmış olan bir kargom var. Adres doğru, fakat gönderici şubede teslim birimi yanlış işlenmiş. (Yani benim şubeme değil 30 km ötedeki bir başka şubeye gidecek kargo) Bu durumda da pazartesiye kalacak kargonun bana ulaşması çünkü önce o yanlış birime (şubeye) ulaşıyor, kayda girip tekrar yeni kargo muamelesi görüp doğru şubeye yönlendiriliyor ertesi gün için. Hafta sonu da araya girince, pazartesi akşama anca gelecek o paket bana :/

Az önce müşteri hizmetleri ile görüştüm. Dedim ki "Aktarma merkezinde teslim birimi değişikliği yapılabilir mi?" Çünkü henüz son transfer merkezine ulaşmadı kargo. Yolda şu an. Yok efendim yapılamazmış. Yahu niye?
"E isterseniz şikayet kaydı oluşturalım"
Ya şikayet kaydı ne işime yarayacak ki...
Neyse oluşturduk kaydı ama tabii o kayıtlara 3 gün içinde dönüş yapılıyor, büyük ihtimal pazartesi arayıp "Kargonuz bugün teslim edilecek" diyecekler şikayetime yönelik.

Neyse biraz iç dökmeye ihtiyacım vardı da ondan böyle uzun uzun yazdım aslında...

Soru da şöyle olsun: Ben bu kargonun doğru şubeye gelmesini nasıl sağlarım, bir fikri olan var mı?

Teşekkürler, mutlu cumalar ve hafta sonları!

dağıtım merkezinden direkt aldırtabilme ya da alabilme imkanın varsa olur o iş. yoksa şubelere dağıtıma çıktıktan sonra geri dönüşü olmayan sürece girilmiş olacak :\

  • loveinaflipbook  (06.06.14 09:09:11 ~ 09:09:19)
dağıtım merkezi çok uzak.
ulaşacağı şube dediğim gibi 30 km ötede ama benim evime de işime de çok ters bir yerde. oradan alayım desem erken çıkmam lazım işten yani. ve "o kargoyu orada tutun, kıpırdatmayın, gelip alacağım" desem bile benim lafımı iplemeden yönlendirebilirler paketi doğru şubeye. yani gidip elim boş da dönebilirim. üf

  • neyleyim  (06.06.14 09:18:24)