p90x - anneye anlatir gibi

sozlukte biraz okudum iyice kafam karisti, isin kotusu spor gecmisim var bir de guya. simdi bunun yuz tane cesidi var p90x2 p90x3 yok lean yok bilmem ne.

Bilmem gereken her seyi en duzgun sekilde nereden ogrenebilirim? Internetten excel dosyasini videolarini indirmem gerekiyormus sanirim. Baska ne lazim?

Evde dumbell,bar, agirliklar, barfiks var. Yoga mati yok hali var onda takilirim olma mi?

Tesekkurler

halı yanma yapabilir deride, ona dikkat. sorulardan sadece buna cevap verebilir kıvamda buldum kendimi.

  • reavelyn  (05.06.14 18:42:35)
bu iş power 90 ile başlar. p90m,90x,p90x2 ve p90x3 diye devam eder. baktığın zaman en kolayı p90 dır. başlangıç seviyesinde denebilir. p90m yi bilmiyorum. p90x3 ise p90x in kısaltılmış halidir. çünkü p90x de bazı programlar 1 saat kadar sürmektedir.

önerim p90 ile başlayıp olayın mantığını kavramanız. daha sonra zaten vucudunuzun durumuna göre diğer programlara geçersiniz.

yazdığınız ekipmanlar da hepsi için yeterli.
  • sirt kasiyici  (05.06.14 18:55:09)
P90X icin konusursak 12 tane video var. bacak+sirt, karin, plyometrics, yoga falan filan. bunlarda degisik degisik hareketler var, arkadaslarla beraber yapiyorsun. P90X+ icin de ekstra 5 video var.

ayrica bir de video kilavuzu var. adam diyor ki, 3 ay calisacagiz. ilk ay duzen su sekilde olacak. haftanin her gunu calisacagiz. pazartesi 1 numarali videodaki hareketleri yapacaksin. sali gunu 3 numarali videodan sonra 5 numarali videoyu yapacaksin. ikinci ay pazartesileri 11. video, salilari 6. video vb. boyle boyle butun 12 haftayi belli bir duzende geciriyorsun.

bazi gunlerdeki videolar sana gereksiz gelebilir. yoga mesela, onun yerine hoplamali ziplamali bi seyler var, onu yapabilirsin.

yemek listesi bile var, kahvaltida bunu ye, aksam yemeginde bunlari ye diye.

bende butun set var, ama 9 gb civari. istersen bir ara bir sekilde gonderirim sana.
  • osuruklu  (05.06.14 20:49:44)