İzmir mi İstanbul mu? İş sorusu.

Selam CEO'lar,

Özet geçicem. Koç Üni elektrik-elektronik mezunuyum. İngilizcem çoheyi. Askerliğimi yaptım.

Direkt olarak mühendislik yapmak istemiyorum. 3-5 yıl sonra MBA yapmak istiyorum. İstanbul'da daha çok şirket olduğu için İstanbul'da çalışma planlarım var ama bi yandan da İzmir'de mi çalışsam acaba diyorum. İstanbul'a göre sıkıcı bulsam da daha sakin vs. İzmirliyiz. Askerden önce Vestel Dış Ticaret ile görüşmüştüm ama sonra askere gitmeye karar vermiştim.

Ne diyosunuz? Mantıklı olan ne sizce?

izmir rahat yer , istanbul hırslıların yeri,

eğer kafam rahat olsun diyorsan izmirde takıl, hırslıyım kurtlar sofrasından anlımın akıyla çıkarım diyorsan istanbul,
az para alırım az ama öz yaşarım diyorsan izmir, paranın ve trafiğin a.q diyorsan istanbul,

yaşar veya vestel diyorsan izmir, herhangi uluslarası şirket diyorsan istanbul
  • psyence fiction  (05.06.14 00:27:07)
mantikli olan istanbul. cunku izmir tembel. ben de izmirliyim, izmirde yasamak istiyorum ama is yok. 40'imdan sonra emekli hayati yasamak icin donerim izmire heralde. izmirde para kazanilmaz.

  • crucio  (05.06.14 00:28:35)
Istanbuldaki is olanaklari ve kazanc ile izmiri kiyaslamanin manasi yok, tabii ki istanbulda seceneginiz ve maasiniz daha fazla olacak.
Ama sonunda muhtemelen siz de her izmirli gibi istanbulda calismaya baslayip 10 sene sonra yeter diyerek (imdat da olur) izmire donme planlari yapacaksiniz ve burada izmire geri donus temali bir baska duyuruyla karsimiza cikacaksiniz:)

  • demoniclewinsky  (05.06.14 00:38:54)
mantıklı olan istanbul.

ama iş arayan biri olarak şunu söyleyeyim: izmirde 2500 kazanacağım bir iş bulsam istanbula adımımı atmam.
  • kamera motor  (05.06.14 00:41:39)
İstanbul. İzmir'e okumak için geldim, ailemi de temelli yerleşmeye getirdim. Burada öğrencilik güzel, emeklilik güzel. İş hayatı istiyorsan İzmir öyle bir yer değil, sen de zaten biliyorsun. Git İstanbul'a.

  • Lim5  (05.06.14 01:13:35)