konusunu yazacağım kitabın adını ve yazarını öğrenmek istiyorum

aşağı yukarı 6-7 sene önce okumuştum. kitabın konusundan bahsedeyim, belki okuyan/hatırlayan çıkar.

küçük bir kasabadan istanbul'a ( ankara da olabilir ) gelip bu yeni hayata bir türlü uyum sağlayamayan adamın yaşadıklarını anlatıyordu. yanlış hatırlamıyorsam hukuk okuyordu. sonrasında kör bir kıza aşık olup onunla evleniyordu. daha sonra hayatı tepe taklak oluyor ve kendini yine köyünde buluyordu.

olur da bir gün birisi kitabı bulup okumak ister diye çok ayrıntı vermek istemiyorum. okuyanlar bu anlattıklarımla kitabı hatırlayabilir.

kapağı mavi renkteydi, kitabın ismi kapağın üst tarafında küçük harflerle yazılmıştı. bunları hatırlıyorum lakin ne kitabın adını ne de yazarını hatırlayamıyorum.

Yazarı ahmet günbay yıldız olabilir mi?

  • tohyy  (05.06.14 00:16:38)
sallıyorum :
www.turkuvazkitap.com

  • zbamk  (05.06.14 00:18:16)
sallama tutmamış :)

emin değilim ama kitabın adı galiba "köle" idi. ahmet günbay yıldız'ın o adda bir eseri yok. yazarın ismini de mustafa diye hatırlıyorum ama ondan da emin değilim. "köle" isimli kitaplara baktım çıkmadı. bulamayacağım galiba :(
  • piramitleri kimin yaptigini biliyorum  (05.06.14 00:36:50)
kitabın adı "köle" yazarı ise "mustafa karaca". konu kapanmıştır :)

  • piramitleri kimin yaptigini biliyorum  (05.06.14 20:59:53)