kırmızı etin pişmemesi

arkadaşlar dipfriz için kavurmalık et ve köftelik kıyma aldık aynı kasaptan. et saatlerce (yaklaşık 4 saat) pişmesine rağmen kırmızı kırmızı kaldı, köftelerin de ızgara+fırınlanma sonrası yine içleri kıpkırmızıydı. bu neden olabilir sizce? napalım atalım mı?

Izgarada sıkıntı olabilir. Isınan et 4 saat değil, 15 dakikada pişer çünkü.

  • cakabo  (04.06.14 17:29:37)
4 saatte kirmizi kalmis o et degil baska biseydir bence. O ne yahu, imkansiz otesi.

  • mukrime  (04.06.14 17:31:25)
Boya o, carmine. Coca cola boceklerinin boyası.
www.mynet.com

  • Lim5  (04.06.14 17:33:49 ~ 17:34:46)
@cakabo, ızgara dediğim tava yani, yağsız bildiğimiz tava.
@mükrime, et iki kiloydu ve yumuşak olsun diye üstüne su koyup kahve ocağının kısık ayarında 4 saat tıkırdattım. o yüzden 4 saat.
@Lim5, kıyma tamam da eti de boyayabilirler mi? Kasap dediğim büyük bir marketler zincirinin kasap reyonu.
  • physcos physcos  (04.06.14 17:42:36)
kisik ateste et piser mi kuzum? bir de daha suyla. oh mon dieu

  • beriberi  (04.06.14 17:46:55)
@beriberi, tarifi vereyim o zaman. önce eti zeytinyağıyla kavuruyoruz. o arada et suyunu salıyor, sonra da çekiyor. az daha kavurduktan sonra üstüne suyu ekliyoruz kısık ocağa alıp tıkır tıkır kısık ateşte suyunu çektiriyoruz.

şimdiye kadar hep bu şekilde yaptım, annem de böyle yapar, et de lokum olur. bu sefer olmadı işte kırmızı kaldı.
  • physcos physcos  (04.06.14 17:51:05)