David Burns- İyi Hissetmek Hk.

Arkadaşlar merhaba,

Geçen duyurunun birinde görmüştüm bir arkadaş okuyup bitirmiş; ama kendisine soramadan duyuruyu kaybettim. Doktor tavsiye etti;yorumlarına falan baktım çok tutulan bir kitap; biraz kişisel gelişim kitabına benziyor gibi ve ben önyargıyla yaklaşıyorum sanırım. İçindeki egzersizleri uygulayan,kendisine fayda sağlayan oldu mu merak ettim. Çok teşekkürler.

O işe @compadrito bakiyür.

  • eski kafasi gidiklerdenim  (04.06.14 17:14:24)
Fenk yü gafası gidikcim.

Fiziksel sağlığını, herşeyin ve herkeşin üstünde tutacan.
Çocuundan bile önemli olacak.
Önce gendinizin, soğna çucuunuzun okşizen maskesini takın!
Önce can, soğna cânan!

iyi hissetmenin 1 no'lu kuralı, fiziksel sağlığını herşeyin üstünde tutmandır. bir bebek ihtimamıyla bakmandır sağlığına.
bunun değerini ileride anlarsın.

(bkz: iyilik yapmak/@compadrito)

sonra iyilik yapmak
sonra çok çalışmak
yardım etmek

sonra (bkz: kitap okumak/@compadrito)

o kitabı tavsiye eden kişi doktor ve belki de psikiyatr olduğu için de alıp okumaya değer. bi bildiği vardır.
farzet ki kişisel gelişim kitabı ve içinde bir cümle hoşuna gitti. hayatının bir bölümüne ışık tuttu, bişeyi kolaylaştırdı, annamanı sağladı. onun için bile okunur o kitap.

benim pek okumam yazmam olmadığından kelli, fikir beyan edemiyom.
  • compadrito  (04.06.14 19:23:00 ~ 05.06.14 05:23:18)
denemekte fayda var o halde; hepinize teşekkür ediyorum paylaşımlarınız için.

  • noexpectationsnodisappointments  (05.06.14 13:16:42)