Hangi filmdi bu?

Hani bir tarafında askerlerin beklediği diğer tarafından bir sürü insanın kovaladığı köprüden koşarak arkadaşlarına yetişmeye çalışan bir askerin olduğu patlamalı falan bir sahnesi olan savaş filmi vardı ya? Ünlü bir filmdi sanırım ama unutmuşum.

Var mı hatırlayan?

not: er ryan'ı kurtarmak değil. dediğim sahne böyle ormanlık, tropikal alanda geçiyordu...

ekleme: hatta parodisi tropic thunder'da mevcut: www.youtube.com

hayır o olmadığından eminim. er ryan'daki köprü böyle taş kemer bir köprüydü sanki. benim dediğim filmdeki köprü böyle makas kirişli, geniş sayılabilecek bir köprüydü. hatta zemini ahşaptı diye hatırlıyorum.

  • kisa bisey olsun istemistim  (04.06.14 09:49:41)
tropic thunder

  • sadegazoz  (04.06.14 09:55:45)
@sadegazoz hayır değil ama;

zaten tropic thunder'ın yaptığı bir sürü savaş filmi göndermesinden (parodi) biriydi bu sahne de. orijinali var yani. ben de thunder'ı izleyince hatırlamaya çalıştım zaten.

şimdi tropic thunder'daki sahne şuydu: www.youtube.com

yukarıdaki videonun sonunda ben stiller'ın düşüşünü the platoon filminin sonunda görüyoruz. yani bu sahnenin parodisiydi: www.youtube.com

acaba bu sahnenin öncesinde bir de köprü var mıydı diyerek the platoon olabilir mi diye de sorumu genişleteyim...
  • kisa bisey olsun istemistim  (04.06.14 10:04:45 ~ 10:05:32)
  • hikaye mesture  (04.06.14 11:04:14)