çocukken bisikletimizin tekeri patladğında

yama yapardık. baliyle lastik yapıştırırdık deliğe. sonra da sızdırıyo mu diye leğenin içine sokar bakardık.

çok güzel günler değil miydi ya?

lan lastiği tekere sokup janta geçirmesi çok zordu be

  • MBrain  (04.06.14 00:50:47)
o iyiydi de bisikleti 1 saat sonra al demesi acıydı :)

  • vasilias  (04.06.14 00:51:44)
biz kendimiz yapıyoduk vasilias karşim.

  • mutevazi  (04.06.14 00:52:36)
Uzerine agirlik koyardik. Pompa vardi la pompa :)

Otobuste agladim. Millet uyandi
  • Skey295  (04.06.14 00:54:25)
şimdi de farkı yok. bisikletimin çantasında yama ve levye her zaman var. pompa da tabi.

  • ben smyrna  (04.06.14 00:54:32 ~ 00:54:53)
Ben eski bir şamriyelide ortadan yarip yeni şamriyeli icine gecirip takip şişiriyodum cok zor patliyodu oyle:)

  • efsane  (04.06.14 00:56:04)
ben hiç anlamam valla beleşe yaptırıyoduk amcaya zaten hehe :) beleş olunca 1 saat sonra al gel diyodu adam bünye alışmamış yürümeye perişan oluyodum.

  • vasilias  (04.06.14 00:56:04)
sevmezdim ben ya, arka tekeri ne zaman söksem imanim gevrerdi. bende eski agir bisanlar vardi ilk bisikletim, katlanir, yetiskin bisikletinden hallice, ufacik cocukken üzerine cikinca pedala ayagim erismezdi düse kalka binerdim.

sonra kendim topladim bisikleti, kaynaksiz, alüminyum kadro, tekerler icin anahtar falan yok, kendinden acip gevsetip cikartiyordun, kulakliydi, onlar gene rahatti. simdi 2. el bir bisikletim var, eski bir sey, teker patlarsa vs bisikletciye birakmak daha kolay geliyor. zaten yari ölü alet, yarin öbür gün arka disliler pastan ölücek, tetanoz olmadan degistirmeme imkan yok eldeki malzemelerle.
  • wiillii  (04.06.14 00:59:38)
arka teker patladıysa sıçtın, vitesin ayarını yapaması ölümdü

  • MBrain  (04.06.14 01:04:00)
benim en fazla bisikletimin zinciri attı, lastik söndü, vites bozuldu. lastiği şişirmek için de araba yıkama yerine giderdik. para vermemek için de sırıtarak teşekkür ederek çıkardık dükkandan, yanımızda para yoktu çünkü.

geçen sokakta bisikletimin vitesini komple değiştiriyordu babam. ufak veletler geldi, amca benim bisiklette şu sorun var, yapar mısın falan dediler. hiç değişmiyoruz hiç.

çok güzel günlerdi.
  • allineed  (04.06.14 01:04:21)
bisikletçi bir amca vardı 2-3 liraya halederdi tüm işleri. Geçen sene gittim dükkan kapanmış, amca ölmüş :/

  • yatagants  (04.06.14 01:06:35)
Tek kisi olunca zordu da mahalledeki bi tur verseneciler ile yaparsan kolaydi. Tabi emeklerinin karsiligi da bir turdu :)

Bi de lastigi rornavidayla gecirirdik kolay olurdu tak tak.
  • Skey295  (04.06.14 01:06:38)
benim hiç pisikletim olmadı la! fitbol topum da olmadı.

  • compadrito  (04.06.14 01:09:17)
Öyle bir yazmışsın ki sanki artık bisikletlerin tekerleri patlamıyormuş gibi:) Bu işin başka yöntemi yok ki zaten. Bisiklet kullananlar hala öyle yapıyorlar, yeni lastik almadıkça tabi. Ben motosiklette bile öyle yapıyorum bazen. Sen çocukluğumu özledim desene suna...

  • sevgili sen masada değil yatakta güzelsin  (04.06.14 01:14:26 ~ 01:14:57)