Konut fiyatları önümüzdeki 1-2 yılda ne olur?

Soru başlıkta.

yükselmez.

  • [silinmiş]  (03.06.14 16:02:55)
ekşisözlükte
"emlak balonu" başlığını oku

  • titiraprap  (03.06.14 16:05:37)
ellerinde patlayacak.
şişiyor şu an.
patlayınca hemen kapat bi daire.
  • seyduna6687  (03.06.14 16:16:10)
şu çok bahsedilen emlak balonunun istanbul'da patlayacağını ben de düşünmüyorum. ekşide de bunu savunan yazarlara rastladım. patlasa ne güzel olacak ama işte, aah ah.

  • zbamk  (03.06.14 16:21:39)
bu emlak balonu patlayacak diyenlerin gerekçesi nedir?
patlamaktan kasıt nedir?
1 milyonluk ev 500 bin mi olacak, yoksa 100 bin mi?
teknik veriler ve gerekçeler var mı bununla ilgili?
konut stoğuna karşılık gelen miktarın GSMH deki payı nedir?
milyar dolarlık yatırım yapan müteahhitler neyin ne olacağını bilemiyor ve kestiremiyor da, eksisozluk teki ergenler mi biliyor piyasanın geleceğini?

yoksa akp döneminde patlasa da kriz çıksa da ekonomi bozulsa diye işkembeden sallayan tipler mi?
  • ne nicki be  (03.06.14 16:28:31 ~ 16:35:07)
bununla ilgili daha önce başka duyuruya yazmıştım.

- abd'deki mortgage krizi, benzer, ispanya inşaat sektörü krizi gibi bir kriz yaşayabiliriz. abd'den farkımız türkiye'de konutların %25 peşinat sonrası krediye bağlanması ve abd'de tüketici konut kredisini ödeyemediği durumda konutun değerinin kalan anaparayı karşılaması zorunluluğu (bu kriz durumunda borcu bankaya devretmek demek) bunlar bizim konut krizi yaşamamamız için 2 önemli eşik ama aşılamayacak eşik değil.
  • [silinmiş]  (03.06.14 16:37:17)
hayır patlamayacak hala inanılmaz bir talep var.

  • fransızkalanadam  (03.06.14 16:41:07)
bence düşmez. türk halkı evi arsayı sever, abd gibi birşey beklemeyin burada

  • dafuq  (03.06.14 16:48:49)
@douchebag
abd de konut kredilerinin miktari gsmh sinin yuzde 70 ine yaklaştığı dönemler oldu. adamların patlamalrı kadar doğa bir şey yok. ki abd gsmh sinden bahsediyoruz.
şu anda bizim konut kredilerimizin miktarı gsmh nin yuzde 5 ya da 6 sına denk geliyor.
  • ne nicki be  (03.06.14 17:19:01)