Pinterest

Linkedin den sonra bir büyük soru işareti daha benim için.

nedir?
nasıl kullanılır?
olayı ne?
ne işe yarar?
kızlar teklif ediyor mu?

nedir? - fotograf filan yukleniyor
nasıl kullanılır? - board acip onlarin icini fotograflarla dolduracaksin
olayı ne? - olayi yemek tarifi paylasmak (saka saka, ama ben hep oyle gordum)
ne işe yarar? - fotograf-album paylasmak
kızlar teklif ediyor mu? - sitenin genelini hatunlar olusturuyormus
  • fakyoras  (02.06.14 11:35:15)
* Bir nevi sanal ortam mantar panosu gibi. İlginizi çeken, ilersi için fikir oluştursun istediğiniz her şeyi "pin"leyebiliyorsunuz.
* Başka web sitelerinde görüp beğendiğiniz bir bağlantıyı linke tıklayıp pinleyebilirsiniz; ya da halihazırda başkasının pinlediği bi şeyi kendi panonuzda da olsun diye re-pinleyebilirsiniz.
* Aslında browser'ınızla senkronize kullanacağınız bookmark eklentilerinden çok da bi farkı yok gibi.
* Ama örneğin el işi/hobi/tamirat falan seven bir insansanız, kendinizle benzer ilgi alanlarına sahip kişilerin panolarını takip edebilirsiniz.
* Olaya sosyal bir yön katıyor evet, ama kimsenin kimseye bi şey teklif ettiğini sanmıyorum :)
  • the queen of naked kings  (02.06.14 12:10:10)
benim için özeti:

ilgilendiğim bir alanda çok sayıda güzel fotoğraf barındıran site. bunları beğenip kendi sayfanda da görüntülüyorsun. orijinal şeyler oluyor ondan bakıyorum ben hep.

üye miyim: hayır.
  • kirazıseviyorum  (02.06.14 12:35:14)