Bebek Karga

Merhaba,
dün yaralı yavru bir karga buldum. Hakkında pek çok şey okudum, beslenmesi ve bakımı ile ilgili veterinerden bilgi aldım. Yine de aranızda daha önce yavru kargayla ilgilenen biri varsa deneyimlerini paylaşabilirse çok sevinirim. Teşekkürler.

kindar hayvanmış o göz oyuyomuş.

  • indescribable  (02.06.14 10:12:49)
semt neresi?

  • innerbliss  (02.06.14 10:19:05)
Meraba^^ yavrunun fotolarını alalım bi. Ne zaman buldun, şimdiye kadar naptın, ebeveynler kuşun yakınında mı? Önce bu şeyleri bi şeyapalım.

  • kabak cekirdegi  (02.06.14 10:19:06)
Fotoyu yeni gördüm. Kendi başına yem yiyemez o. Ayakta durabiliyo mu? Bir de hayvan kategorisine taşınsa başlık, vet hekimler orda daha kolay görebilir.

  • kabak cekirdegi  (02.06.14 10:25:23)
m.youtube.com bunu izledin mi? Cevap yazaan ona göre bi şey söyleyecem ama ben başlayım bi yandan da. Hayvan açlıktan ölecek :/ benim duyurularım arasında yavru kuş bakımı diye bi başlık var önce orayı bi oku. Eğer ailesinin görebileceği bi yere güvenli olacağı şekilde bırakabiliyosan bırak. Aile yoksa mecbur sen bakacaksın ki çok meşakkatli bi iş. 15-20 dk'da bir rondoda iyice püre haline getirilmiş yaş köpek mamasıyla videodaki gibi beslemen lazım vs. Ayakları üstünde durmaya başladığında su vermeye başlayacaksın. Gaganın kenarındaki sarımsı yer tamamen kara olunca da kendi başına beslenebilir duruma gelir. Önemli olan sabah 6-7 gibi beslemeye başlayıp hava kararmadan yarım saat öncesine kadar beslemeye devam etmen. Sonra onu karanlık ve kendini güvende hissedebileceği bı yere koyup uyumasını sağlaman lazım. Günn içinde de yarım saat vs uyumasına izin ver saat 10, 12,15-16 gibi. Uyusun da büyüsün. İlk etapta karnı doysun üşümesin. Gerisi gelir inşallah.

  • kabak cekirdegi  (02.06.14 10:46:50)