bu fotoğraf makinesine bu fiyat nasıl?

nikon d90(shutter 12000de)
+
nikon 18-105
+
nikon 50mm 1.4
+
4gb hafıza kartı

2000 lira(bi miktar pazarlık payı da var)

iyi bi fiyat gibi geldi bana ama bu işi bilenlerin de fikrini almak istedim..

şahsen ben o kadar para vermem. shutter doğru da olmayabilir ayrıca.

  • cercatrova  (01.06.14 23:38:19)
yüksek geldi bana.

türkiye fiyatlarını bilmiyorum ama abd'de de avrupa'da da 0'ı bu fiyat civardında, hatta belki daha düşük.

illa giden biri çıkar, almanya'dan dahi 0'ını daha ucuza getirebilirsiniz.
  • Lorik Cana  (01.06.14 23:59:01 ~ 23:59:55)
giden gelen birilerini bulun amerikaya, o fiyata gayet www.amazon.com var illa d90 diye tutturuyorsanız www.amazon.com var var oğlu var yani
not: verilmez o para ona
not 2: d7000 de de otofokus motoru var gövde içinde
  • kyha  (02.06.14 00:44:04 ~ 00:46:28)
sene olmuş 2014, d90'a hayatta verilmez o para. spot 60d kit sıfır 1850 lira falan. d7000'in sıfırı 2,5 aralarında galaksiler kadar fark var iki makinanın.

hadi onu geçtim 900 liraya 550d alsan artan parayla lens alsan yine daha iyi fotoğraflar (+ videolar) çekersin
  • yuto  (02.06.14 00:46:22)
çok fazla. 50 mm lens 100 lira zaten. 4GB hafıza kartı bi işe yaramaz, onu salla. D90 orta ayar bi makine, 1300 1400 max verilir.

not: shutter sayısını kontrol etmen lazım almadan bir de.
  • klassno  (02.06.14 00:54:11)
Tanıdık falan varsa abd çok iyi fiyatlar sunuyor.Acil değilse work and travel ile falan gidebilen arkadaşın varsa sen ona gerekli parayı ver abd'den alsın.
amazon,ebayilk kaynaklar bir tane daha var fotoğrafçılık üzerine çalışan ona da bakabilirsiniz.Adamlar her bütçeye göre fotograf makinesi setleri ayarlamışlar.
www.getitdigital.com

Ayrıca eğer profesyonel olarak ilgilenmeyeceksen sadece fotoğraf çekeceksen çok para yatırma derim.
  • murtiii  (02.06.14 01:25:34)
valla ben olsam şu saatten sonra çok spesifik ihtiyaçlarım yoksa canon eos m gibi makinelere yönelirdim, hafiflikse hafiflik, sensörse sensör, fiyatta uygun, çeviriciyle istediğin lensi de takıyorsun insanlara doğrulttuğun zaman makineli tüfek doğrultmuşsun gibi tepki de almıyorsun. öyle alternatifler de var.

  • kyha  (02.06.14 01:42:38)
d90 alınmaz. uzak dur.. rezil bir cmos sensöre sahiptir.
illa nikon diyorsan, d7000 derim. yeni nesil cmos kullanıldı bunda.

  • winsome  (02.06.14 03:40:14)
Dostum pazarlık yap direk al bence...Neden diyecek olursan,
D90 semi-pro modeldir. Otofocusu vardır gövdede. Lense cok para vermezsin. d7000 daha iyidir evet ama bütçe önemli.sana sunulan ilanda ki lenslerle beraber 3binden fazla tutar.
Mesela 18-105 vr 500 tl, 50mm 1.4 900 tl civarı zaten. Nerdeyse makine bedavaya geliyor. Al bence hiç kaçırma..
Ancak iyi bakmalısın bilenle gidip gör çünkü cok uygun fiyat vermiş sana...
  • madduwattas  (02.06.14 19:41:05)