Kanada: 110V'u 220 cihazda kullanma

Selamlar,

3 hafta kadar Kanada ve Amerika'da bulunacağım. Bir voltaj adaptörüne ihtiyacım olacağı uçakta aklıma geldi:( Şimdi burada aciliyetten gidip kocaman bir adaptör alabildim ama seyehat esnasında laptop için kullanabileceğim daha küçük bir adaptör almam gerekiyor. Nereden, nasıl bir şey alsam? Şu an Toronto'dayım. Yer söyleyemeseniz de en azından kaç watt'lık bir adaptöre ihtiyacım olacağını söyleseniz de olur.

Teşekkürler.

Laptopların %99'u, hatta belki %100'ü, için voltaj adaptörü gerekmez. Laptop adaptörleri zaten 110-220 olarak tasarlanır ve laptop'a 19V olarak verir.

Priz ucu değiştiren adaptör alman yeter.

Daha önce yüz kere kullandım bu şekilde sanırım.
  • cakabo  (01.06.14 17:23:05)
laptop un adaptorunun uzerinde yazar, destekler cok cok buyuk ihtimal dendigi gibi. Aynisi telefon icin de gecerli. Sadece converter alacaksiniz priz icin. 1 dolarcilarda falan vardir heralde converter iniz yoksa.

  • babamasoliimbananickaldirsin  (01.06.14 17:31:05)
peki o zaman Toronto'da olup dün 60 dolara aldığım ve artık işime yaramayacak olan 500 W lık 3 kilo ağırlığında dönüştürücüye ihtiyacı olan var mı? Parasız hediye edeceğim.

Keşke bu soruyu dün sorsaymışım yahu :}. Yine de cevaplarınız o kadar işime yaradı ki. 100-220 V yazıyordu adaptör üstünde, taktım çalışıyor.

convertor getirmeyi akıl edebilmişim hayret.

Hepinize ayrı ayrı çok teşekkür ederim.
  • puc  (01.06.14 18:25:53)
Aboooov. Kijiji ye yazin alan olur belki

  • babamasoliimbananickaldirsin  (01.06.14 18:29:40)
60 dolara 500w 3 kg ağırlığında dönüştürücü alınabiliyor demek. Yurt dışının gözünü seveyim :D

  • maxhoper  (01.06.14 19:12:53)
Kanada'dasın. Müşteri hizmetleri denen bir olgu var orada.

Götürüp iade et ürünü.
  • cakabo  (01.06.14 21:28:47)
@max: amazon'da 30 dolar filan yalnız bu hede

  • puc  (01.06.14 22:07:52)
@puc türkiye'de o tür şeyler kafadan 300-500 tl falandır.

  • maxhoper  (02.06.14 22:05:31)