Finlandiya vatandaşı Türkiye'ye vizeyle mi gelir?

Vize almasına gerek var mı?
Gerek yoksa en fazla kaç gün kalabilir?
3. bir ülkeden, Çin'den doğru Türkiye'ye gelse başka yapması, uygulaması gereken bir şey var mıdır?

en.wikipedia.org bilgi guncelse vizesiz 3 ay kalabiliyorlarmis.

nereden geldigi onemli degil

edit: guncelmis www.mfa.gov.tr

"Finland: Official and Ordinary passport holders are exempted from visa for their travels up to 90 days within 180 days starting from the first entry date. "
  • babamasoliimbananickaldirsin  (01.06.14 15:04:54 ~ 15:06:56)
AB vatandasi; Turkiye'ye vizesiz girip 3 ay kalir iste. Herhangi bir baska ulkeden gelmesinin fark yaratacagini sanmam.

  • metal revolution  (01.06.14 17:06:08)
@metal revolution hocam oyle degil iste mesela bakin gonderdigim siteye avusturya, belcikalilar ve ab deki bir kac ulke vatandaslari gelmeden internetten vize almaliymis. finler icin ona da gerek yokmus ama.

  • babamasoliimbananickaldirsin  (01.06.14 17:19:34)
ab ulkelerinin her birine degisik kurallar var. fransizlar almanlar vs sadece kimlik kartiyla girip cikabiliyor, pasaporta bile gerek yok o.o

  • beriberi  (01.06.14 17:30:31)
@babamasoliimbananickaldirsin

E benim Bulgar arkadasim gelip kafasina gore girdi, vize falan da sormadilar. Bulgar'a sormayip Belcikalilar'a mi soruyorlar? Ilgincmis.
  • metal revolution  (03.06.14 02:16:52)