Ticaret yapmak

Türkiyede olmayan birşeyi yurt dışından getirip 50-60 tl karla satmak ne kadar mantıklıdır ?

ne olduğuna bağlı
ticaret yapanların yarısı bu dediğini yapıyor.

  • basond  (01.06.14 14:11:42)
Bayagi mantikli herhalde ki insanlar insanlari bu sekilde sikiyo zaten

  • Idonthaveausername  (01.06.14 14:13:17)
gayet mantıklı. işi iş olarak yapanlar yaparken milleti sikiyolar tarzı bakanlarda harbiden sikilen pozisyonuna düşüyor zaten yukardakinde olduğu üzre

  • efrasiyab87  (01.06.14 14:26:16)
Garanti konusunda bazı sıkıntıların olabilir (özellikle elektronik eşyalarda) ama yeterli sayıda referansın olursa herkes olmasa da bazı insanlar garantiyi gözardı edip seni tercih edebilirler..

  • EkimBebesi  (01.06.14 14:32:40)
Edeceğin kardan ziyade burada önemli olan o maldan kaç adet sattığındır. Günde 1 tane satarsan hiç mantıklı değil.

Ayrıca 200 TL'ye getirdiğin bir malı 250 TL'ye satmakta mantıksızdır. Bu kar marjı için yine adedin fazla olması gerekir.

10 TL'ye alıp 50-60 TL'ye satıyorsan ve satış adetlerin de fena değilse o zaman şukela olur.
  • Nocturne  (01.06.14 14:41:36)
Mali aldiginin iki kati fiyatina satabiliyorsan mantikli. Yani 100 tane aldin mesela 100 liraya. Onlari 200 liraya elden cikaramazsan aradaki giderlerin altinda kalirsin.

  • kegums  (01.06.14 15:57:52)