Ne Yapim Uyarim mi

18 yaşında kuzenim ailesiyle 1 günlüğüne yatıya geldi. Salondaki laptop ı verdim kullanabilirsiniz dedim kardeşiyle. Odadaki xbox ı açtım oynayın diye onu da verdim. Ama bu eleman herkes içerdeyken telefonla konuşcam diye benim odaya kitliyor kendini. Ben ki sigara içmeyen adamım annem babam kışın bile balkonda içer, odamda sigara içmiş.

tl;dr diyenler için asıl olay
Odamdaki şahsi laptopumu kullanmış, açık bıraktığım program kapalıydı, allah allah dedim chrome geçmişe baktım silinmiş. Sinirlendim tüm kayıtlı olduğum sitelere tekrar gircem falan diye.
Neyse bu gitmiş benim faceimden tüm fotoğraflarını durumlarını beğenmiş. Bu kısma gerçekten deli oldum, kız arkadaşımla bi video falan izlerken bile kimsenin benim adıma bir şey yapmasına izin vermeyen adamım.

Ne yapim? Öyle geçmişi silmekle olmaz falan diyim mi yarın?

edit: çok görüşmediğim bi akrabam ve yarın gidecek olduklarını için sordum onu da belirtim, teşekkür ederim cevaplar için de :)

tabi ki uyar, ensesine de bi tokat at.

  • anil  (01.06.14 01:49:29)
kuzeninmiş işte yapış boğazına lan seni s.kerim de. ben öyle yapıyorum.

not: akraba zarardan başka bişiy getirmez. yani bizde öyle.
  • justinho26  (01.06.14 01:50:25)
Yüz verme, nemrut ol.

  • armagan  (01.06.14 01:51:29)
abi 18 yaşında çocuk bile değil artık. hem odanda sigara içiyor, hem özel bilgisayarını kullanıyor ki sevmediğin bir şeymiş. zaten ne yaptığı da belli değil, geçmişi silmesinden. üstüne de kendi fotoğrafını falan beğeniyor. bunlar ufak tefek şeyler aslında. ama gaz vermiş gibi olmayayım da, ben olsam iyi bir azarlardım, pişkinlik yaparsa da ağzını burnunu oracıkte eline verirdim. maalesef agresif bir yapım var evet :P

  • nohut kokusu sacan duduklu tencere  (01.06.14 01:52:35)
ne kadar umursadigina bagli. eger surekli gorustugun biriyse, veya iyi yetismesini istedigin sevdigin biriyse uyar. boyle olmaz de. insanlarin ozeline saygi duyulur de. birseyler de iste anlasin.

yok kirk yilda bir goruyorum, bana dokunmayan yilan bin yasasin dersen ilisigini en aza indirgeyip bir daha boyle bir durum olursa odanda yalniz birakma.
  • gerard  (01.06.14 02:00:09)
Her şeyi begenmekten vazgeç arkadasliktan at. O mesajı alır.

  • Lim5  (01.06.14 02:01:53)
ilk olarak laptopu dezenfekte et.

  • jamswety  (01.06.14 02:07:23)
acik ve net soyluyorum odamda sigara icen adamin a..na korum.

cebimden para alsa o kadar sorun etmem. ama o sigarayi icmeyecek abi. en gicik oldugum sey sigaradir.
  • ergenpezeveng  (01.06.14 02:08:05)
Yakın kuzeninse espriyle karışık uyarabilirsin. Sigara için de uygun bi yer gösterirsin istersen.

Uzaksa şifre koy bilgisayara, odanda sigara içmesine de izin verme. Başka yer bulsun kendine. Mesajı da almış olur.
  • foma  (01.06.14 02:09:42)
18 bildigin sakalli adam la.

sigara icmesi ayilik. bilgisayari kullanmasi cok buyuk ayip ama senin facebooktan durum fotograf begenmek sosyopatlik gostergesi. bence bir doktora gotur.
  • babamasoliimbananickaldirsin  (01.06.14 02:11:22)
laptopla agzına vur.
gerçekçi olarak, "belanı s.kerim" tarzında bir konuşma yap bir tane de kafasına bunu destekleyici tokat çak.

  • exodia  (01.06.14 02:21:51)
uyar ama kuzen gibi.

sinkaflı uyar hatta ama babacan ol yine de. kuzen sonuçta
  • edgenabby  (01.06.14 02:26:25)
bence amına koy, temiz bi sopa lazım. kuzense kuzenliğini bilsin amk.

  • eksi sozlukte eksiyen adam  (01.06.14 02:31:16 ~ 02:31:34)
güzel bir dille uyar. baktın anlamıyor güzel bir yumrukla uyar.kolay gelsin.

  • bouraque  (01.06.14 02:35:10)
o herif zengin olur. ahan da buraya yazıyom, sen de yaz bi kenara.

  • compadrito  (01.06.14 02:38:57)
tatlı dille açıkça söyle, dürüst ol meto. en kötü ne olabilir?

  • magnum opus  (01.06.14 02:56:23)
tatlı dile gerek yok, nabıyosun sen abicim de. hayırdır bi sıkıntın mı var de. bi daha olmasın bu yaptığın delikanlı adama yakışmaz de.

  • icim urperiyor  (01.06.14 03:52:04)
Valla ilk anda dövecektin, şimdi üstünden vakit geçmiş artık bi şey yapamazsın. Sen elemanın facesinin linkini hepimize özelden at. Sahte hesap diye şikayet edelim hep birden.

  • vfgerty  (01.06.14 05:28:05)