Kahvaltıda ne yiyorsunuz ?

Soru başlıkta.

2 aydır kahvaltı yapmıyorum. Geçen gün direk ciğerden açtım günü.

  • justinho26  (01.06.14 01:29:47)
işe gittiğim günlerde hiç evde kahvaltı yapmam. işyerinde de nesfit ya da bazen poğaça-çay.

evde olduğum günlerde anne eli değmiş patates kızartmasından menemene, fırında kanepeye kadar uzanan bir menü var. ama annem modda değilse, o zaman kızarmış ekmek-peynir falan.
  • letheavendangered  (01.06.14 01:31:18)
pizza

  • zencipanda  (01.06.14 01:32:47)
home office çalıştığımdan mütevellit peynir zeytin, domates, salatalık fiks üstüne patates/biber kızartma, katmer, yumurta (omlet veya haşlama) bazen menemen bazen sucuklu yumurta hergün başka çeşit

  • niye ama  (01.06.14 01:33:34)
peynir, reçel gibi standart kahvaltılıklar ve mutlaka yumurta(omlet veya haşlanmış). kahvaltıyı sağlam yapmak lazım.

  • sustain  (01.06.14 01:33:40)
Değişiyor.
Spor yaptıysam peynirli omlet yiyorum.
Spor yapacaksam yulaf ezmesi+meyve yiyorum.
Spor yapmayacaksam yoğurt+meyve yiyorum.
Pazarsa, aile kahvaltısı varsa masada ne varsa yiyip mide fesatı geçiriyorum.
  • ay nov kung fu  (01.06.14 01:33:43)
yarım at.

  • bass solo take one  (01.06.14 01:40:46)
Haftaiçleri çeşitli peynirler, zeytin ezmesi, salam, bal, reçel, tahin-pekmez, nutella..

Haftasonları çorbacılara gidiyorum. Ayak paça veya beyran çorbası içiyorum son birkaç haftadır, bugün sabah da içtim. Çorba işini tavsiye ederim..
  • Lethe  (01.06.14 01:41:04)
yulaf ezmesi + muz veya elma

  • chavezding  (01.06.14 01:43:48)
%80 şu şekilde;

2 haşlanmış yumurta, peynir, domates, salatalık, zeytin, çay.
  • armagan  (01.06.14 01:44:01)
elma + muz ya da yogurt + muz ya da misir gevregi + muz

  • babamasoliimbananickaldirsin  (01.06.14 01:45:31)
sıcak, pişmiş bi şey olmadan o sofraya oturmam mümkün mertebe. menemen olsun, omlet olsun, sahanda yumurta olsun hiç fark etmez. ama sıcak bi şey olacak illa ki. yanında da peynir zeytin işte. Allah ne verdiyse.

  • cilgin korsan ces  (01.06.14 01:46:57)
sabah erken kalktığımdan genelde evde yapmıyorum daha fazla uyumak için. dışarda yaparsam da ya çorba ya da kaşarlı tost. ama genelde öğle yemeği günün ilk öğünü oluyor.

evde olduğum günlerde kaşarlı tost.

annem evdeyse sucuklu yumurta mı dersin , sucuklu yumurta pizza edişın mı dersin , güzel güzel salatalar mı dersin.
  • nodrap  (01.06.14 02:08:30)
zeytin
peynir
yımırta
işlenmiş et türevi ürünlerden en azından 1 çeşidi.

üşenmezsem yanına gevrek boyoz falanda alıyorum.
  • exodia  (01.06.14 02:29:52)
süt gevrek

  • justinial  (01.06.14 02:32:46)
sabahları iştahım olmuyor, çoğunlukla kahvaltı yapmıyorum. öğle yemeği ile açıyorum günü.

  • bir fincan kahve ile film izlemek  (01.06.14 02:35:15)
hafta içi müsli
hafta sonu yumurta, zeytin, peynir, vs.

  • foma  (01.06.14 02:35:20)
krem peynir, avokado, ceviz, peanut butter, kahve

(ketojenik diyet)
  • gerard  (01.06.14 02:40:46)
1 aydır kepek ekmeğinde iki tane tost yani dört dilim ekmek.

  • prinz-frost  (01.06.14 02:55:41)
persembe gunu resmi tatildi burda, o yuzden sarimsakli mozzarellali ekmek yaptim kendime. haftaicleri de sutle musli falan yiyorum, canim kahvalti cekmezse kruvasan veya peynirli pogaca aliyorum.

yadi.sk
  • osuruklu  (01.06.14 03:23:14)
hiçbişey.

  • dafaiss  (01.06.14 03:45:02)
tam buğday ekmeği ve hindi göğsüyle hazırlanmış yeşillikli domatesli bir sandviç genelde, çabuk olması açısından.

  • zero times infinity  (01.06.14 07:48:37)
kahvaltı yapmıyorum sayılır.
ilk öğünümde peynir ve yumurta bulunur genelde. 100 gr kadar beyaz peynir ve 1-2 yumurta gibi. ve marul salatası. böyle olursa kahvaltı dediğiniz şeye benziyor biraz.
bazen de haşlanmış tavuk - yoğurt- zeytinyağlı sebze oluyor ilk öğünümde. bu pek alışılmış kahvaltıya benzemiyor.

kaçamak günlerde ise yulaf ezmesi pişiriyorum.
  • icemint  (01.06.14 08:25:32)
Hafta içi sandviç.
Hafta sonu domates, farklı çeşitlerde peynir, omlet, zeytin bal kaymak, salatalık, biber, sucuk vs allah ne verdiyse.

  • pandispanya  (01.06.14 09:46:00)
Bugün Pazar, bugün kahvaltıda herkesi yiyebilirim :)

Bugün bir simit, süper karışık ve baharatlı bir Rodos salatası, birkaç peynir, yumurta, reçel, zeytin, ceviz ve günkurusu yiyeceğim.

Hafta içi bir parça peynir, domates, salatalık ve az ekmek yiyorum.
  • aychovsky  (01.06.14 09:48:43)
Hiçbir şey. Kahvaltı çok gereksiz bir öğün. İnsanlar durduk yere neden insülinleriyle oynar hiç anlamıyorum.

  • angelus  (01.06.14 10:02:46)
bal, tereyağ, bi dilim kepek ekmek, yeşil biber, peynir. ve iki bardak çay.

  • benoyledemekistemedim  (01.06.14 11:42:14)
Bugün 3 poğaça yarım litre kola.

Normalde yapmam kahvaltı.

Sağlıksız besleniyorum.
  • g man  (01.06.14 11:43:44)