Karabasan?

Phoboslular,

Bu gece sanirim hayatimda ikinci kez ciddi ciddi karabasan gordum/yasadim. Kabusla kotu ruya arasinda bir seyler goruyordum; sonra acaip bir sey oldu, isin ayirdina vardim ve uyanmak istedim. Soyle dusunun; gozlerim acik, basit sozcukler ve iniltiler cikarabiliyorum, titreyebiliyorum ama uyanamiyorum. Sonra biri beni arkadan bastirip sonra da ceker gibi oldu ve uyandim; gozlerim hala acikti, elbette odada benden baskasi yoktu. Bu ne ya? Gece gec vakitte bol cay icmenin yan etkileri mi? Dini inancim yok; cinlerle, perilerle gelmeyin.

uyku felci.

cinler ayrı bir metafiziğin konusu. bu yaşadığın fiziksel ve doğal bi olay.
  • icim urperiyor  (31.05.14 14:02:12)
uyku felci işte. kabaca anlatayım.
ağır uykudayken vücudun bir hormon salgılayıp kendi kendini bir çeşit felç eder, uyku halinde hareket edip kendi kendine zarar vermeni önlemek amacıyla. sonra uykudan uyanırken normale dönersin.
Ama bazı durumlarda vücut bu kordinasyonu sağlayamaz, bir kopukluk olur. al sana uyku felci. kafein ve alkol neden olabilirmiş, sanırım çay da.
tr.wikipedia.org
eğer ingilizcen varsa şurayı okuyabilirsin.
www.wikihow.com
  • innerbliss  (31.05.14 18:44:36 ~ 18:45:53)