ispanya için vfs'nin acayip halleri

ispanyolla evliyim.
ispanyol vizesine başvurmaktan nefret ediyorum (bu 4. olacak sanırım, bilimum schengen ve 2şer kez alınmış amerika vizem var. ama ispanya her seferinde burunlarından kıl aldırır gibi vize veriyor)

ingilizce sayfada (www.vfsglobal.com) documents required kuş gibi sadece pasaport, aile cüzdanı gibi elzem şeyler isteniyor

türkçe sayfada (www.vfsglobal.com) ebemin nikahını da istemişler.

ne anladım ben bu evlilikten?
vfsglobal'e mail attım, telefonla ulaşmak mümkün olmadı

şimdi ben ne götürücem? hepsini toplamasına toplarım da artık inada bindi bizde biraz iş

spora gidiyoruz şimdi, en geç yarın sabaha tikler gelir
öptüm sizi muck

birileri aramaya inanırsa:

vfs ve konsoloslukla mailleşmelerden yapıldı

konsolosluksa iki link gönderdi ne bir iyi günler, ne bir saygılarımla, direkt 2 link

sonra eşim konsolosluğu aradı ve ingilizce gereksinimlerin doğru olduğunu öğrendi

yarım saat sonra da vfs'den mail geldi, ingilizce gereksinimlerin doğru olduğuna dair

pasaport, 1 foto, evlilik cüzdanı, başvuru formu, nüfus cüzdanı
bu kadar
  • la noix  (03.06.14 07:13:35)