Doktorlara sorum var

bir arkadaşın çocuğunun yumurtalarından birisi yukarıdaymış. çocuk 20 aylık bu arada. doktor ameliyatla indiririz demiş. ama arkadaşım korkuyor. narkoz verecekler falan ya şimdi. çocuk küçük olduğu için korkuyor. bir riski var mı arkadaşlar?

@cigerdelen doğuştan böyleymiş. bunlara da bekleyin demiş ama 20 aydır düşmeyince artık operasyonla yerine koyalım demişler

  • goodbyecruelworld  (30.05.14 15:29:13)
kardeşimde vardı dr lar dokunmamıştı kendi kendine inmesini beklemişlerdi 12 yasıan geldiginde hala inmedigini gorunce ameliyatla indirdiler ama 20 aylık cocuga yapılması dogrumu bilemiyorum.
tek dr la yetinmeyin derim.

  • jamswety  (30.05.14 15:30:17)
bu ameliyatı askerde olan arkadaşım var, zaman zaman çok ağrı yaptığından şikayetçiydi ve evet 20 yaşından sonra ameliyat oldu.

  • killerbee  (30.05.14 15:38:52)
inmemiş testis 2 yaşından önce indirilmelidir.indirilmezse o testis çalışmaz.ilerde o testisten kanser gelişebilir.fıtıklara neden olabilir.en erken şekilde ameliyat olmalı.

  • rnks  (30.05.14 15:53:06)
he bu arada.20 yaşından veya 12 yaşından sonra o testis indirilmez, alınır.

  • rnks  (30.05.14 15:54:57)
Rnks +1
1 yasa kadar beklenir. Hala dusmediyse beklenmez artik mudahale edilir, korkmayin kimi cocukta olur, duzeltilir

  • fallopian  (30.05.14 17:53:11)
derhal indirilmeli. beklemeyin sakın daha fazla.

  • fayfim  (31.05.14 16:14:43)