telefonla konuşamamak

normalde fazlasıyla girişken bir insanım,
ilk efa girdiğim ortamlarda hiçbir rahatsızlık duymam.
konuşmaktan, fikir beyan etmekten, tartışmaktan çekinmem.

gelgelelim telefonda bambaşka biri olyorum yahu.
ben ki yüzlerce insana konuşma yaparken heyecanlanmayan insanım, telefonla konuşacağım zaman elim ayağım titriyor bildiğiniz.

neden olur bu? nasıl yenilir?

nedeni kesin çocukken annemin elime tutuşturduğu "bil bakalım kimim" temali telefonlar.
amk.

gözünüzü kapatarak konuşun. Sanki kalabalık önündeymişsiniz gibi hayal edin. yararı oluyor.

  • safepassage  (30.05.14 15:44:33)
Konuşacaklarımı çok tasarlayınca ben de aynı gerginliğe giriyorum. Çat diye arayınca konuşma akıp gidiyor.

  • long live rock n roll  (30.05.14 15:55:34)
Ben de telefon açana kadar ölümlerden ölüm beğeniyorum. Kalbim ağzımdan çıkacak gibi oluyor. Öncesinde dakikalarca kendimi hazırlamaya çalışıyorum. Çok sinir bozucu. Ağzımdan da salak salak şeyler çıkıyor.

Ama galiba gerçekten telefon açılması ihtiyacı doğar doğmaz, hiç üstüne düşünmeden çat diye aramak lazım, battı balık yan gider hesabı.
  • bir garip melek  (30.05.14 16:49:56)
Bunun nedenini bilen varsa bana da açıklasın.
Yahu telefonda birisiyle konuşurken hem ne konuşacağını bulamamak hem de sessizlik olursa gerilme durumları ve bitirişi kim ilk yapacak soruları aşırı gerginlik yaratıyor bende.Kimseyi arayamıyorum, araya da cevap vermek istemiyor ayrıca çok çabuk sıkılıyorum. Ne de sorunluymuşum pehh.

  • duende  (30.05.14 20:55:37)
alkol al.

valla bak, hafif alkol sinirleri gevşetir, sosyal yönü kuvvetlendirir, fobileri geçirir... tecrübeyle sabit. :)

baktın tanımadığın bir numara arıyor, mutfağa gidip bir shot çak gel. sonra ararsın o numarayı geri...

yalnız tabi alkol al derken, abartma, tanımadığın numarayı geri ariyacan diye rakı sofrası kurmayalım evde...

küfretme bi' de, çok ayıp...

mutfağa gideceksen de bana da bir soda getirebilir misin gökkuşağım, zahmet olmazsa? :)
  • bagimsiz elektron  (01.06.14 03:09:36)