Telefonumda acayip bir ısınma sorunu var neden?

Sony xperia Z sahibiyim.4 aylık telefon.. ilk 2 ayda cillop gibiydi.En kastıran Real Racing 3'de bile 1 saat oynardım hiç kasmazdı,ısınmazdı..Ne oldu bilmiyorum son 1.5 aydır sadece 4 5 dakika oynuyorum ateş oluyo telefon.Abartmıyorum parmağım acıdı diye oyunu kapattım geçenlerde.

Clean master kullanıyorum oyun öncesi temizlik ram açma falan. hafıza %35 dolu ram tel boştayken %50'de.. nedir bu aletin sıkıntısı beyler ???

gün içinde çok sık sarjda duruyor, iş yerinde USB'den evde prizden dolduruyorum. 5 6 kere tak çıkar yapıyorum mecburiyetten. bunun alakası olabilir mi?

başka telefonda da aynı sıkıntıyı yaşayan var mı? varsa nasıl çözdü??İlk zamanlarda da aynı şey olsa hadi ram yetmiyo kötü alet almışım dicem katlanıcam ama cilloptu ya başta ..

Bataryayi bozmus olabilirsiniz.

1) tak cikar yapmayin olabildigince
2) sarjdayken oynasiyorsaniz telefonla, oynasmayin
Batarya sismis mi diye bakin bir de.
  • Idonthaveausername  (30.05.14 13:20:13)
telefonun kapagı acılmayan sekılde dizayn edilmiş .. fakat ısınma zaten bataryada değil işlemcide diye tahmin ediyorum,üstte kameranın arka tarafında oluyor.

  • srhn_fb  (30.05.14 13:24:36)
ben xperia v kullanıyorum. aynı ısınma bende de fazlasıyla oluyordu. cyanogenmod yükledim sorun kalmadı.
boştaki ram boşa giden ram demektir. ayrıca clean master'ı hiç önermiyorum. uygulamanın kendisi zaten ağır bir uygulama. bir de telefonu hafifleteceğini söylüyor. oyun oynamadın önce bir kez reboot yapıp deneyin isterseniz

  • kutukcu  (30.05.14 13:32:23)
güncelleme yaptınız mı ? 4.3.3?

  • diss0640  (30.05.14 13:51:56)
@diss0640 4.3 yüklü ve cihazınızda en son sürüm mevcuttur diyor. 4.3.3 var mı ki :S

  • srhn_fb  (30.05.14 13:53:41)
yok mu öneri ??

  • srhn_fb  (30.05.14 14:13:34)
batarya şişmiş olamaz di mi?
bazen bazı uygulamalardan benim telefon da ısınıyor, (Z) değil.

  • aithra  (30.05.14 15:19:16)
4 aylık telefonun bataryası şişmez diye umut ediyorum.şişse bi belirginlik olmaz mı hem ?

  • srhn_fb  (30.05.14 15:26:10)
@kutukcu yeni bir guncellemeyi bekleyeceksiniz sıkinti herkeste var

  • diss0640  (30.05.14 16:47:01)