kargo ile cep telefonu gönderilir mi?

ptt kargo kullanan var mı bilmiyorum ama sigortalı taahhütlü falan herşeyli bir kargo yapıp telefon yollamam gerekiyor. sizce kırılma ihtimali falan var mı? ya da kargocular içini açar telefonu kurcalar mı? daha önce hiç değerli bir eşya göndermedim.

telefon bitlisteki bir öğretmenevinden edirneye gidecek.

not: telefon galaxy s5

alışveriş siteleri her türlü gönderiyor bir şey olmuyor. iyice sararsanız bir şey olmaz herhalde. ben göndermedim.

  • inheritance  (30.05.14 11:01:20)
balonlu poşete koy, çok gönderdim bir şey olmuyor.

adam gümrüğe takılır demiş lan ahdhahdkahdkavsja.
  • trajikomix  (30.05.14 11:11:37)
balonlu poşet + gönder gitsin.
raad ol.

Ne gümrüğü baba!:)
  • gece lampulu  (30.05.14 11:15:34)
ulan soruyu okumadan yanit verenler var, "gumruge takilir" demis adam ya.

  • osuruklu  (30.05.14 11:44:02)
balonlu posetle iyice sarmala kutuya koy
bisi olmaz.
uzerine de kirilabilir gibi bisi yaz ya da etiketlerden alip yapistir.

not: ingiltereye kargo ile cep telefonu gondermisligim var:) hic bisi olmadi o sekilde sarip paketleyince.
  • hatunun biri  (30.05.14 11:46:23)
telefonun değerli bişeye benziyor ptt kargoda değerli eşya adı altında gönderim yapılabilmekte. mesela bin lira değer verin ne kadar tuttuğunu sorun 2bin lirada diyebilirsin. memur anlatır zaten en mantıklı ve güvenilir sistem bu. devlet güveniyor bu sisteme özel kargodan bin kat daha iyi çünkü sonuça ulaşman kolay.

zaten çalışanlar mavi bandlı gönderileri uygun adımda taşıyor. o derece önemli trilyonlar havada uçuyor kimse sizin telefonunuza yan gözle bakmaz. ne olduğunu bilmez.
  • protrek  (30.05.14 12:00:29)