ekran kartı sorusu

iki sorum var.

öncelikle elimde bir ekran kartı var. kendisinin bir kondansatörü patladı, onun yanındakinin de üstünde çizik gibi şeyler var. şimdi ben bunu bir televizyon tamircisine götürsem, abi şu kondansatörü değiştir desem ekran kartım düzelir mi? ayrıca üzeri çizikli gibi olan kondansatörü de değiştirmeye gerek var mı? kondansatörlerin + kutupları kart üzerinde belirtilmiş, takarken sorun olmaz diye düşünüyorum.

ikinci olarak elimde bir ati radeon 2600 pro ekran kartı var. bunu bilgisayara bağlayınca fanı falan çalışıyor ama bilgisayar kartı görmüyor. yani bakıyorum donanım listesine falan gözükmüyor ekran kartı hiç. dolayısıyla monitöre bağlayınca da görüntü vermiyor. ne yapabilirim, bir çözüm yöntemi var mıdır?

teşekkürler.

bilgisayar tamircileri o kondansatör değişimlerini kolaylıkla yapıyor. İkinco kondansatör iyi durumda gibi gözükse de onu da değiştirt. Zaten kondansatör dediğin 10 kuruş civarında birşey. İyi bilgisayar tamircilerinde diognostic araçları da var. Onlara götürmeni tavsiye ederim.

İkinci ekran kartının durumu zayıf görünüyor anlattıklarına göre. Eğer ikisini de aynı sistem üzerinde kullanarak yaktıysan bence sisteminde de bir sorun olabilir.
  • maxhoper  (29.05.14 20:11:38)