Dedeme ne hediye alayım?

Dede diyip geçmeyin ama :D Süper dede.

Bu ay tam 70 yaşına girecek. Teknolojiye karşı büyük zaafı var. Her türlü yenilikçi alet çok hoşuna gidiyor. Ama işte her şeyi var:/ iphone, ipad kullanıyor. Whatsapp ve tangoya kadar ahaha :D:D Laptop'u benimkinden güzel. Navigasyon cihazlarının, fotoğraf makinelerinin, video kameraların filan yine en güzeli onda. Sesli düşünüyorum bu arada. O yüzden teknoloji namına bunları elememiz lazım.

Başkaaa. Arabasını filan çok seviyo. Yeni bir passat aldı, ona mı bi aksesuar alsam? Ne gider?

Eski demirci ustası. Emeklilikte Antalya'ya yerleştiler. Buradan da yürüyebiliriz? Türk sanat müziği çok sever, keman, kanun, ud filan ama bunların hepsinin cd'sini plağını almışlığım var.

Bu zamana kadar hep klasik takım elbise, gömlek, pantolon, parfüm vs böyle şeyler aldım. Bi değişiklik yapmak ve 70 yaşı için özel bişey almak istiyorum ama ne??

Anamm. Motor alsam şu scooterlardan? Çok pahalı mı onlar?

nasıl dedeleriniz var amk...

gemi maketi al küçük.
  • ya ben lan neyse  (29.05.14 19:24:14)
paraya kıyıp istanbul'dan münir nurettin'in nadir bulunan bir plağını alabilirsin.

  • nickimin hakkini veremedim  (29.05.14 19:26:41)
şöyle bir şey kiralardım 1-2 günlüğüne

www.sahibinden.com
  • grimer  (29.05.14 19:28:22)
Toruna ihtiyac varmi,gelebilirim :))) cidden yaa,nasil dedeniz var,kiskandim.Allah uzun omur versin :)

  • brnbrs  (29.05.14 19:28:37)
Çok süper fikirler geliyo, nolur devam :) Gelen fikirlerin bi kısmını anneme-dayıma filan da paslayabilirim :)

Güzel dilekler için çok çok teşekkür ederim. Ya allah gecinden versin de böyle yaş 70 olunca beni bi korku sardı, o yüzden çok mutlu etmek istiyorum :,(
  • pandispanya  (29.05.14 19:33:54)
vespa al. kırmızı.

  • [silinmiş]  (29.05.14 19:34:30)
turkiye'de var mi bilmiyorum varsa da cok pahalidir ama bir kac kisi birlesip 3 tekerli scooter alabilirsiniz. piaggio mp3 var ya hani ondan. 70 yasinda biri icin ne kadar aktif olursa olsun tehlikeli olur bence scooter. bu da cok tehlikesiz degil tabi ama en azindan denge sorunu yok.

baktim da varmis ya ikinci el sahibinden de falan.

o degil de harbi takdir ettim dedeyi helal.
  • babamasoliimbananickaldirsin  (29.05.14 19:34:54 ~ 19:36:19)
Bu motorlar çok pahalıymış ya :D En fazla 2.000 verebilirim ben. Bu hesaba göre 10 tane piaggio kayışı alabiliyorum :D

  • pandispanya  (29.05.14 19:47:03)
Rc uçak. geçen bi arkadaşla çıktık açık alana, oynadık. çok zevkliymiş be. belki hoşlanabilir. ayrıca dede müthiş dede :D

www.hepsiburada.com

öyle sadece genç işi de sayılmaz, her yaştan manyağı var bu rc uçaklarının
  • zbamk  (29.05.14 20:03:42 ~ 20:04:36)
zmbank in dedigini goruyor ve artiriyorum iki secenek sunuyorum

ali ismet ozturkle akrobasi ucusu

trial ucus dersi.

cok sevip, passati satip kendine pilot lisansi alabilir :)

hem butceni de cok zorlamaz bunlar. ikisini de yapabilirsin hatta.
  • babamasoliimbananickaldirsin  (29.05.14 20:16:26)
madem o yola girdim bir kac secenek daha vereyim bari.

yamacparasutu yaptirabilirsin tandem

daha iyisi tandem deltakanat yaptirabilirsiniz

kalp sorunu falan yoksa yeterince cilginsa izmire goturup skydiving de yaptirabilirsin tabi :)

ben olsam 1 haftalik plan yapardim 2000 lira yeter bir kac tanesine. bir gun birine bir gun birine giderdim 1 hafta sonunda mutluluktan ucardi. tabi yukseklik korkusu falan yoksa guzel bir secenek.
  • babamasoliimbananickaldirsin  (29.05.14 20:22:19)
rc uçak +1, mükemmel şeyler bunlar!

  • pescador  (29.05.14 20:29:50)
Tandem mi, sky dive mı :D:D adamcağız ölmesin diye üzülürken kendi ellerimle mi öldürtceksiniz :D:D:D uçak güzelmiş ama. muhtemelen yapıcam bunu evet.

  • pandispanya  (29.05.14 20:48:11)
4 pervaneli uzaktan kumandalı helikopter tarzı şeyler vardı. ne zaman bi yerde görsek baba oğul ağzımız açık izliyoruz ondan da olabilir. quadcopter miydi neydi adı.

  • nickimin hakkini veremedim  (29.05.14 20:55:36)
model uçak için şuraya bakabilirsin hatta, zamanında kız arkadaşım için kurcalamıştım biraz, www3.towerhobbies.com

ama alışveriş yapmadım, güvenilirliği konusunda bi şey diyemicem.
  • pescador  (29.05.14 20:57:32 ~ 20:57:44)
Peki helikopterle İstanbul turu filan bunlara ne diyosunuz? Sonrasında da bu uçaklardan versem?

  • pandispanya  (29.05.14 20:59:50)
hocam güzel fikir de adam yaşlı. kalbine falan inmesin.

  • lehim ve havya ile mikrocip yapan adam  (29.05.14 21:03:34)
Kalp problemi falan yoksa sokakta yururken olme ihtimali daha yuksek. Oyle bir sey varsa ucmasina izin verilmez zaten.

Dedeyi hardcore anlattin ben de hardcore tavsiyelerde bulundum :( iyi madem bunlardan al ama refleksleri parmaklari cok iyi calismiyorsa ucuramaz onlari. Gerci ipad kullanan adam yapar :)
  • babamasoliimbananickaldirsin  (29.05.14 21:03:51)
Dede hardcore da "dede" sonuçta ya :D uçmak adamı gerçekten uçurmasın sonra :D O yüzden helikopterle sakin bi tur daha mantıklı. Uçağa biniyor sonuçta, helikoptere de binebilir diye düşündüm. Tandemi torunlarım bana yaptırsın :D

  • pandispanya  (29.05.14 21:11:58)
linkteki joystickten al bilgisayarına microsot flight simulatorü de kur oynasın dursun :)

www.blogcdn.com
  • rahmi pinkfloydoglu  (30.05.14 00:28:51)