14 kedi ve sineklik sorunu

Selamlar...

Ya bizde 14 kedi var ve sineklik dayanmıyor. Fiber tel alıp kendim değiştireyim dedim ama gününde yırtılıyor.Aliminyum aldım o da dayanmadı. Benim derdim sinek değil. Biz camı açtığımızda kediler camdan atlamasın yeter.

Derdime bir çare.

oha kalıcı mı geçici mi besliyorsunuz? 14 kedi evde mi?

  • tek terk  (29.05.14 11:16:40)
kalıcı hocam kalıcı :)

  • capitale de la douleur  (29.05.14 11:19:41)
kedileri azalt.
önerim saçma ama 14 kedi de çokmuş :)

  • sutlu nescafe  (29.05.14 11:21:22 ~ 11:22:19)
benim bir arkadaşım en sonunda çareyi kalın kümes tellerinde bulmuştu. sineklik telini yırtabiliyorlar ama o kalın telin ne yırtılacak yeri ne de kaçacak yeri var. kafes gibi oluyor pencere.

  • in pyjamas  (29.05.14 11:21:33)
KÜMES TELİ +1

  • mr fusion  (29.05.14 11:26:00)
ya peki kümes telini nereden buluruz ve nasıl monte edeceğiz yahu? birine yaptırabilir miyiz acaba?

bu arada başka önerilere de açığım.
  • capitale de la douleur  (29.05.14 11:29:05)
eğer camlar pimapen değilse, metal olan kümes teli benzeri teller var.
camların etrafına (dışarıdan) çıtayla çakabilirsiniz.
ama giriş katındaysanız veya kiracı değilseniz olur bu.

ya da tahta çerçeveli yapılıyor, siz camı açınca, içine yerleştiriyorsunuz.

istanbu'daysanız yaptırabileceğiniz birini tanıyorum.
  • blatta hiberna  (29.05.14 11:40:07 ~ 11:41:24)
Perpa, Karaköy, Tahtakale.. burlardan bulabilirsin kümes telini.

  • aithra  (29.05.14 11:43:24)
hocam çok sağ ol da kiracıyız ve camlar pimapen. bir de yalovadayız ya biz.

  • capitale de la douleur  (29.05.14 11:44:19)
o dediğim camın içine oturan sistem pimapene de oluyor.
bizde de ondan var.

yalova'da olmasaydınız iyi olurdu.

bence en iyisi sineklik yapan güvenilir birine gidip, ona göre farklı ve daha dayanıklı tellle yapmasını istemek.
  • blatta hiberna  (29.05.14 11:47:42)
aynen blatta nın dediği gibi.

pimapenciye gidiyorsun kümes telini de veriyorsun. yalova a nalburlara sor kesin vardır. petek şeklinde olanlardan al. geniş gözenekli oluyorlar. ya onu veriyorsun ya da adamlara soruyorsun. çelik telle yapıyormusunuz diye. çıkarken de alıyorsunuz.
  • mr fusion  (29.05.14 12:00:22)
kedilerin tırnaklarını kesebilirsiniz. gözünüz kesiyorsa :)

  • mea maxima culpa  (29.05.14 12:09:02)
ya bizimkilerin tırnaklarını kesmek de çözüm olmuyor.
yine de bir şekilde tırmanıyorlar.

bu arada kümes teli olmak zorunda değil.
bizimki normal sineklik gibi, ama sadece daha sert bir metalden.
türünü bilemiyorum.
ama kedi tırmanınca bile pek yamulmuyor :)

yani kümes teli gibi olursa sinek falan girer.
madem sinekliğiniz var, bari sinek girmeyecek gibi olsun bence.
illa kümes teli değil, yani sağlam olan teller var.
  • blatta hiberna  (29.05.14 12:12:24)
nalbur yalovadaysan

  • aithra  (29.05.14 12:21:14)
tırnak kesme önerisi sizin için zor olabilir :)

14 kedi olunca psikolojileri çok değişik olur tabii, takip etmesi imkansız.

kümes teli olmayan ama sağlam, yırtılmayan teller var. bunu yaptıran tanıdıklarım var. evlerinde kedi besliyorlar, ayrıca balkonlarında onlarca kediye yemek veriyorlar. balkon kapısı büyüklüğünde telleri var ve gayet de sağlam durumda.
  • mea maxima culpa  (29.05.14 12:23:04)
Ben bu sorunu şöyle çözdüm;

eksisozluk.com
  • capitale de la douleur  (18.08.14 14:41:23)