koşu ayakkabısı

uzun zamandır ara vermiştim fakat şimdi tekrar koşmaya başlamak istiyorum. deli hızlı olmayan bi tempo ile koşuyorum genellikle, 2 günde 1 8 km civarı koşarım diye planlıyorum. koşacağım zemin beton, nasıl bir ayakkabı almalıyım? er kişisiyim. bi de 8 km çok mu az mı nedir?

8km iyidir iyi. sadece koşu için ise. ısınma + koşu içinse bilemem.

  • icim urperiyor  (28.05.14 23:14:23)
adidas energy boost

betonda koşma, yürü

8 km iyi.
  • [silinmiş]  (28.05.14 23:18:44)
reebok kullanıyorum, son derece rahat

  • bir fincan kahve ile film izlemek  (28.05.14 23:20:11)
yaklaşık 1kmlik bir parkur var.

1 tur yürü
8 tur koş
1 tur daha yürü

şeklinde yapmayı planlıyorum. betonda koşmanın olumsuz bir yanı mı var?
  • 10032007  (28.05.14 23:27:32)
dizleri eline alırsın. çok yük biner betonda.

  • [silinmiş]  (28.05.14 23:29:16)
betonda koşmuş birisi olarak diyorum ki, şuanda daha sağlıklısın. beton dışında koşacak yerin yoksa betonda koşma sadece sıkı tempo yürü. ama asla koşma.

dizler inanılmaz acıyor. asfalt bile basıncı birazcık emiyor ama beton, lanet olsun ona.

edit: 2 günde 1 8 km gayet iyi. hatta fazla bile yani 2 günde 1 demeyelim de, ayda kaç km yi bulabileceksiniz ? o hesap daha iyi sanki.
  • ykyt  (28.05.14 23:32:19 ~ 23:33:29)
Asfalt da kilometrece kosan olimpiyatcilar var bir sey olmaz. tabi onlarin ki gibi ozel ayakkabilarin olursa.
O yuzden asfalttan cok suni cim olan bir yer bulmani tavsoye ederim. Eger suni bulursan reebokun guzel ve ekonomik ayakkabilari var. Bir tane nike alacagina iki tane reebok alabilirsin.

E
  • kutsalbok  (28.05.14 23:32:52 ~ 29.05.14 00:06:17)
@ykyt ayda 100-110km civarı gibi oluyor.

  • 10032007  (28.05.14 23:42:00)
istanbul'daysan ortaköy saucony mağazasına bir uğra. ayak tipine ve koşacağın yola göre sana koşu ayakkabısı veriyorlar. süpermarketlerde mağazalarda ise, sana orda olanı satmaya çalışıyorlar. bir dene, satıcıya koşu ayakkabısı istiyorum de hemen şu model var şu model var diyecek. demeyecek ki, ayak tipiniz nasıl? nasıl yolda koşacaksınız? bunları sormuyorsa, öylesine ayakkabı almış olacaksınız. yılda 1000 km üzerine çıkacaksanız ki öyle dediniz. sizin gerçek bir koşu ayakkabısına ihtiyacınız var.

ama ilk söylediklerim geçerli. betonda koşmayın. toprak, suni çim, tartan bulmaya çalışın.
  • ykyt  (28.05.14 23:57:03)