En sevdiğiniz roman? ve en sevme sebebiniz?

Nedir bu en sevdiğiniz, aşık olduğunuz roman? Ve acaba neden bu kadar çok sevdiniz bu zıkkımı?

edit: nedenini de yazın. lütfen ama.

Kitap diyelim; Otostopcunun galaksi rehberi! cok eglenceli ve okurken defalarca kez hakikaten! dedirtir bana, arada acar okurum falan hala. Iste boyle tespitleri, aciklamalari, metin cok eglenceli, derdim tasam kalmiyor okuyunca.

  • elmali kurabiye  (28.05.14 22:29:39 ~ 17.06.14 13:22:47)
sartre - akıl çağı
camus - düşüş

düşüş tam bir piçi anlatiyor benim gibi (eski). sartr da unideki ben.
  • no christ requires  (28.05.14 22:31:24)
doğunun limanları -amin maalouf bir de simyacı-paolo coelho yıllardır ara sıra okurum pek severim :)

  • burchak  (28.05.14 22:34:04)
Oblomov - sebebi uzun,
Körleşme - Elias Canetti - Prof. Kien kesinlikle tanınması gereken bir karakter
Dorian Gray'in Portresi - anlatması zor,
Jose Saramago'nun genel olarak kitaplarının kurgusu güzel oluyor. Çoğunu çok severim.
Eduardo Galeano - böyle bir çok konu hakkında kısa kısa yazar, enteresan şeyler okuyabilirsin,
  • a perfect lie  (28.05.14 22:34:58)
ORHAN PAMUK-İSTANBUL

  • yasanmamısyıllar  (28.05.14 22:36:35)
jose saramago - körlük
sarstığı için.

ben ekstradan (muhtemelen neredeyse kimsenin bilmediği) göğü delen adam'ı tavsiye etmek istiyorum. roman değildir, bence öykü de değil, bilmiyorum başka bi şey.
  • gebere jackson  (28.05.14 22:45:30)
aşık olmak değil de, grangé-şeytan yemini kurgusu çok iyi. arkasındaki fikir çok güzel. genelde kurgu roman okurum zaten.

ha aşık olduğun roman dersen, okurken ağladığım pal sokağı çocukları derim. çok küçükken okudum ama ben bu tip kitapları. dolu dolu gözlerle nemeçsek'in ölümünü okumuştum. daha da etkileyen kitap olmadı beni sanırım.
  • icim urperiyor  (28.05.14 22:53:22)
Çok fazla sevdiğim kitap var, ama en sevdiğin ne dersen Jane Austen - Aşk ve Gurur
Neden sevdiğimi bilmiyorum, belki Elizabeth'i kendime benzetiyorumdur.

  • Lim5  (28.05.14 22:55:40)
Kurk Mantolu Madonna.

Saka lan saka, icim sıkıla sıkıla zorla bitirmistim.

En sevdigim demek abarti olur belki ama hatirladigim en etkileyici roman olarak ucurtma avcisini soyleyebilirim.
  • mahseryerikalabaligi  (28.05.14 22:57:51)
cinlerle yolculuk-jamal mahjoup. adı yanıltmasın, cin falan gibi şeyler yok içinde. kitap bir yolculuk hikayesi. hem bir yerden bir yere yolculuk hem de geçmişe yolculuk. neden aşık oldum bilmiyorum.

  • rahvanatlargibi  (28.05.14 23:00:49)
Mülksüzler

"Devrim yapamazsınız, devrim olabilirsiniz ancak." dediği için severim.
  • conrad moricand  (28.05.14 23:39:10)
en sevdiğim diyemicem ama yeri bayağı ayrı olan kürklü venüs var. "oha, herif benim kadar ruh hastası olmakla kalmamış, üstüne bi de kitap yazmış" demiştim. kendi kafandaki, insanlara pek anlatamadığın şeyleri romanda görünce acayip seviniyosun. kitapla arkadaş olasın, karşılıklı çay içesin falan geliyo.

  • pescador  (28.05.14 23:41:47)
en sevdiklerimden biri kinyas ve kayra- hakan günday
kitabı her gördüğümde uff keşke okumamış olsaydım şimdi okurdum negzel dedirtebildiği için sevdim

  • hayir bu koyden olsam nolcak  (28.05.14 23:49:40)
Aşk gibi aydınlık Ölüm gibi karanlık sevdiğim romandır. neden bu kadar seviyorum bilmem :))

  • spartamed  (28.05.14 23:50:51)
Karıncalar - (bkz: Bernard Werber)
ilk aklıma gelen bu kitap hep nedense. galiba hikayesinin kurgusu biz insanların muhayyilesini epey uç noktada zorladığı için. Merak uyandırma anlamında mükemmel.
Daha sonra I.O.A^dan (bkz: Amat) - Olayın cereyan ettiği bölge olarak ve kurgu tabi. Bir de (bkz: diyavol paşa) var kitapta.
Yine I.O.A'dan Suskunlar kitabı - Şarapsız (bkz: pereveli hacı iskender efendi) sebebiyle!
Son olarak Robert Ludlum'un "Nemrut" kitabı diyebilirim, polisiye gerilim tarzı ve mükemmel kurgu.
Ulan aklıma geldikçe geliyor;
J.C.Grange - Leyleklerin Uçuşu - Final idare eder ama kurgu mükemmel.
  • gece lampulu  (29.05.14 00:05:03 ~ 00:10:41)
Zorba-Nikos Kazancakis

çok başka bir adam tasvir ediyor ve ben böyle bir adamla yaşamak yaşlanmak istiyorum bu kitabı okuduğumdan beri..
kaç kere de tekrardan okudum bilmiyorum..
  • senialanaglasinalsinsikinicaliyabaglasin  (29.05.14 00:08:21)
Dicle'nin Yakarışı- Dicle'nin Sürgünleri: Mehmet Uzun

Ateşin etrafına oturmuş savaşa, sürgüne ve aşka dair hikaye dinliyor gibi hissettirdiği için
  • shadow journal  (29.05.14 00:10:23)
Lessie. İlk okuduğum roman. bir günde bitirmiştim.

  • umarsizca umarim  (29.05.14 00:12:32)
9 Kehanet(James Redfield) - Okurken yazılanların doğru olduğunu hissediyorsunuz.

  • foxmulder  (29.05.14 00:24:16)
Serenad(zulfu livaneli) hepsinin yasanmisligini hissedip,lan ..... neyse yaa,mutlaka oku

  • brnbrs  (29.05.14 00:28:54)
Hermann Hesse - Bozkırkurdu

okurken ve bitirdiğimdeki ruh halimi yazı ile anlatmam baya zor, eksik kalır ve uzun sürer muhtemelen. tek kelime ya da cümle demek gerekirse "insan" denen varlığa bir nebze daha yakınlaştırdı ve dolayısıyla kendimi kendime.
  • candanag  (29.05.14 01:19:45 ~ 01:20:17)
lolita

elestirdigimiz adamlar gibi konusmusuz, nedenini sildim.
  • John Finn  (29.05.14 03:50:18 ~ 18.08.14 01:54:27)
piraye

çok sevdiğim bir kız aracılığı ile ve onunla sohbet ettiğim dönemde okumuştum bana onu hatırlatıyor.
  • bluebey  (23.09.14 20:24:24)
Yaman Koray - Büyük Orfoz

Hayatta istediğim her şey var o kitapta.
  • Solem  (23.09.14 20:28:37)