'hesap işletim ücreti' iadesi yapılıyor mu? evetse nasıl ne yapmamız lazım?

Hesap işletim ücreti adı altında son 7 yılda rahat 400-500 liramı kesmiştir bir banka. bir kaç haber okudum,emsalleri çok oldugu için faiziyle birlikte geri veriyor bankalar deniyordu.Dilekçe örnekleri falan var ama ne şekilde hangi dilekceyle nasıl basvuru yapıyoruz yapan eden parasını geri alan var mıdır?

önce bankaya ücretin iadesini istediğine dair bir dilekçe (haklarım saklıdır vs) veriyorsun. onlar siktiri çekiyor. sen de kaymakamlıklarda tüketici hakem heyeti var. buraya bankanın yazışmalarıyla birlikte dilekçeni veriyorsun.

garanti bankası ücreti iade ediyor ama sana karşı kötü niyetli olduğun için dava açıyor. bilgin olsun.
  • [silinmiş]  (28.05.14 11:08:25 ~ 11:09:08)
ayrı bir konu zaten.araştırdım kimisi şak diye almış parasını sorun olmamış kimisine para verilmemiş,dava acılmıs ve avukat masrafları da tüketiciye yüklenmiş.. nasıl bir memlekette yaşıyorsak kişiden kişiye kanunlar değişiyor galiba!

  • srhn_fb  (28.05.14 11:15:42)
alıyorsun.
ama genelde bonus puan olarak yüklüyorlar.
arayacan bankayı. her türlü gıcıklığı yapıp küfür edeceksin. yöntem basit.
ciddiyim.
  • seyduna6687  (28.05.14 11:32:31)
sivrisinek mantıkla bakınca elbette haklısın bu konuda. ben zaten vay adi köpekler alamazsınız lan verin paramı demiyorum.madem bu kadar mantıklı bakıyoruz buna da bakalım:
1)hesap açtırırken karınca duası misali en ufak fontta binlerce kelimeden oluşan sözleşmeleri dayıyorlar onune.şuraları şuraları imzala diyorlar.Okuyan kaç kişi vardır ?? okumaya kalksan kafanda onlarca soru olucak zaten teknik tabirlerden vs.den dolayı.. 'oku kardeşim' diyip bu maddeyi çürütürsün rahatça ama hani gerçeklere bakarak cevap vermişşin ya onu diyorum.
2)öğrenciden almıyoruz dendi bana bi ara.gittim ben öğrenciyim almayın dedim.Malesef yapamıyoruz onu dedi.Peki ne alaka öğrenciden almıcaz diye reklam vermişşiniz dedim? yok harçlık hesabı yok bilmem ne kartı cıkartanlara..yani o hesabı kapat bu hesabı aç falan filan yine bi sürü iş .. 'yap kardeşim' dersin rahatça ama gerçekler bunlar.
3)paramı zaten orda tutarak adamların paramı işletmesini kendi yararına kullanmasını sağlıyorum evet.buna ehh hmm diyerek geçemezsin bence.

özetle eğer böyle davalar iadeler olmasa ' başlarım bankasına lan her sene 100 lira alıyolar bu ne lan !! diyip de isyan etmezdim zaten. ha ortada madem iadeler var keriz gibi ben neden mutlu mesut ödiyim parayı ?? ben de hakkımsa o iade almaya çalışırım elbet diyerek noktalıyorum.
not: ailemin maaşı garanti bankasına bağlı olduğu için mecbur bende bu bankayı kullanmak zorundayım. hesap ücreti almayan bankaya gecersem bu sefer bana havale gelirken deli miktarda para kesiyorlar
  • srhn_fb  (28.05.14 11:56:10)
@sivrisinek haklısınız. zaten bankalar parayı babasının hayrına saklıyor.
paramızdan faizli kredi verip milletten sömürüyle para kazanmıyor.

  • temizlent  (28.05.14 12:27:56)
uplayalım son kez

  • srhn_fb  (28.05.14 13:52:25)
@sivrisinek senin mantığına inelim madem sivrisinek kardeşim.. benim iş yerim bana parayı neden elden vermiyor o zaman ? ben şu an çalışıyorum ve param vakıfbanka yatıyor. kart alırken özellikle sordum hesap işletim ücreti alıyor musunuz? cevap : otomatik ödeme talimatı verirseniz almayız.. bu mu şimdi senin savunduğun ?? kafama silah dayamıyorlar evet ama iş yerim parayı elden vermiyor beni orayla çalışmaya mecbur tutuyor. zorunda mıyım ben ödeme talimatı vermeye? bu şekilde benim paramı hep orda tutmama sebeb oluyor banka..cunku BENIM PARAMI BENIM İSTEĞİM DIŞINDA İŞLETİYOR. eşin -ya da annen -sana dese git migrostan yogurt al..para ver dersin..paran migrosta..oraya yatırdım mecbursun gidip almaya dese.. sen bime gidip ucuzunu alabilir misin? hayır. migros anca sana der ki 5 yogutr alana bi ayran bedava..ama alman lazım 5 yogurt yoksa ayran yok... senin örneğinle anlattım umarım anlayabildin..

  • srhn_fb  (29.05.14 10:12:29)
çok güzel yazmışşın, keşke böyle yapsa herkes bankaları kullanmak zorunda kalmasak.. ama kısa bir cümle ile ne kadar size katılsam da gerçekleri açıklıyorum : işverenime gidip banka benden para kesicekmiş sözleşmeye bakabilir miyim? dersem önce bi sktr yerim, ben xx-xxx-xxx hesabıma para yatmasını istiyorum dersem 2. siktiri yerim... özel sektör.. senin dediğine cıkıcak ZORLA BURDA MI CALIŞTIRIYORUZ SENİ ? vs. gibi haksızken haklı cıkmaya calısacaklar.. onları da şikayet et vs diyeceksin eminim ve dogrusu da bu ama düzene tek başıma baş kaldırırsam benim başımı ezerler. ülkemizin hali ne yazıkki böyle.
not: bbu kadar konustuktan sonra bankayla gorusup ne iş kardeşim bu para kesiceksiniz diyicem orası kesin.

  • srhn_fb  (29.05.14 10:42:05)